13 yıl sonra gelen itiraf sır cinayeti çözdü

Denizli’den Muğla’nın Menteşe ilçesine inşaatlarda çalışmak için gelen Bayram Tosun, 2009 senesinde sır bir halde ortadan kayboldu. Tosun’un eşi İmran Tosun ve oğlu Aşkın Tosun, Denizli Cumhuriyet Savcılığına müracaat ederek dosyanın yeniden açılmasını istedi.

13 yıl ilkin kaybolan vatandaşın adam öldürmeye kurban gidebileceği şüphesi üstüne Denizli Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Katliam Yazıhane Amirliği ekipleri tarafınca emek harcama başlatılmıştı.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Mevzu hususi bir tv kanalında gösterilen programa taşındı. Programa ölen Bayram Tosun’un eşi İmran Tosun, son olarak gören iş arkadaşı Veysel Turhan, Turhan’ın kız kardeşi Hacer Turhan, eşi Kezban Turhan ve Veysel Turhan’ın kardeşi Kemal Turhan katıldı. Tosun’u son gören, beraber inşaatlarda çalışan Veysel Turhan’ın eşi Keziban Turhan, flaş bir itirafta bulunmuş oldu. Turhan, Bayram Tosun’u eşiyle öldürdüklerini itiraf etti. Turhan eşi Veysel ile Tosun’u silahla öldürdükten sonrasında, yanlarında Kemal ile beraber cesedi, Kozağaç Mahallesi civarlarında bir derenin kenarına gömdüklerini söylemiş oldu. Denizli Katliam Yazıhane Amirliği ekipleri Veysel Turhan, Keziban Turhan ve Keziban Turhan’ın kardeşi Kemal B.’yi gözaltına aldı.

ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

13 yıl ilkin işlenen cinayetin şüphelileri, vakası soruşturan Denizli Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Katliam Yazıhane ekiplerine yer gösterdi. Bölgede iş makinalarıyla arama emek harcaması başlatıldı. Dere içinde uzun süre meydana getirilen arama çalışmasında Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı. Jandarma Vaka Yeri İnceleme ekipleri de çevrede arama çalışmasına katıldı. Bölgede iş makinalarıyla arama emek harcamaları sürüyor.

Yoruma kapalı.