15 Şubat Hangi Burç Oluyor? 15 Şubat Burcu, Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

Kişinin doğduğu güne ve saate gore belli olan burç ve yükseleni, karakter özelliklerini ve hayata bakışını direkt etkilemektedir. Bundan dolayı kişilerin burçlarından hareketle karakter yapısını çözümlemek isteyenler, hangi ay hangi burç diye araştırıyor. Bu kapsamda 15 Şubat hangi burç oluyor sorusunun yanı sıra Kova burcu özellikleri de cevap arıyor. İşte 15 Şubat burcu özellikleri, yükseleni ve yorumu ile 15 Şubat’ta doğanların burcu.

15 ŞUBAT’TA DOĞAN HANGİ BURÇ OLUYOR?

15 Şubat’ta dünyaya gelenler Kova burcuna mensup olmaktadır. Kova burcu 21 Ocak ile 19 Şubat arasını kapsamaktadır. Bu tarihte doğanların burcu olan Kova, Hava grubuna dahildir.

KOVA BURCU – 15 ŞUBAT BURCU ÖZELLİKLERİ

Grup: Hava/erkeksi/durağan(durgun), Pozitif

Yönetici Gezegen: Satürn, Uranüs

Renk: Koyu mavi, gece mavisi, yeşil

Uğurlu Taş: Yeşim

Talihli Sayı: 4

Talihli Gün: Pazar

Karşıt Burç: Aslan

Şehirler: Hamburg, Buenos Aires, Salszburg

Metal: Alüminyum

Çiçekler: Kardelen Çiçeği

Ağaçlar: Armut, şeftali, ayva

15 ŞUBAT KOVA BURCU YÜKSELENİ NEDİR?

Yükselen burç kişinin doğduğu saate, dakikaya ve doğum yerine gore değişim göstermektedir. Bu sebeple aynı günde doğan her insanın yükseleni farklıdır. 15 Şubat yükseleni hesaplama için kişinin doğum saatini bilmesi gerekmektedir.

KOVA BURCU KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ

Hayal güçleri sınırsız olmakla beraber, düşünceleri bulundukları anın ötesinde, akılcı ve sezgiseldir. Kovalar dik kafalıdır. Kendilerini dinleyenlerin ne demek istediklerini anlamadıklarını sanırlar. Kovaları tanımlayan sözcük ‘Biliyorum’ dur. Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar. Bu kişiler egoist değildirler. Irk, cinsiyet ve toplumsal durumuna bakmaksızın, her insanın ayni olanaklara haiz olmasını isterler. Çağdaş görünüşlerine rağmen, inatçı ve durağan(durgun) fikirli olurlar. Onlara yaklaşmak oldukca zor olsa gerek, şu sebeple ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar, arada devamlı bir mesafe bırakırlar. Kişisel özgürlükleri onlar için o denli önemlidir ki, bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği şeklinde, gene özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar. Bu yüzden Kovalara aile yaşamı birazcık zor gelir. Bir çok süre yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşırlar. Belli ilkeleri sonuna dek savunmaları onları asla rahatsız etmez.

KOVA BURCU KADINI ÖZELLİKLERİ

Özgürlükleri için cenk verirken en güzel aşkları yaşar ve evlilik dönemeçlerinden hızla dönerken, geride kalanları umursamazlar. Dost yanlısı yapılarıyla çevreleri oldukca kalabalıktır. Onlar aslen hem değişen hem de aynı kalabilen nadir kişilerdir. Bir Kova hanımıyla yaşamak son aşama keyifli ve hareketlidir. Anne olmayı pek beceremezler. Çocuklarına daha ufak yaşlarda büyük şeklinde davrandıkları için, onların kabiliyetlerini acele keşfeder ve bir abla şeklinde onlarla ilgilenirler. Evlatları kova annelerini oldukca sever ve onların her anlattığı şeyi ilgiyle dinlerler. Yaşamın her türlü sürprizine açık kişilerdir. Konuşma seçimi ergonomik ve direk olup süre kaybetmekten hoşlanmazlar. İyi bir eğitim almış ve bilgisini yerinde kullanan bir kişiliğe sahipse yaşamı oldukça keyifli algılarlar. Bilimsel niteliği olan kariyer halletmeye uygun bir zihin kapasiteleri vardır. Aşk yaşantısı karışık fakat isteklerinde sabittirler. Günün değişen koşullarına süratli bir halde geçerler ve zevklerinde değişimler onları zorlamaz. Gerçek dostlarından asla vazgeçmezler Çocukluk anılarına bağlı ve hala bazı ufak eşyalarını korumakta ısrarcıdırlar.

KOVA BURCU ERKEĞİ ÖZELLİKLERİ

Akıllı ve akıllı kişilerdir. Yaşamı asla şakaya almazlar. Vakaları zekice değerlendirdikleri için anlaşılması zor kişilerdir. Ne yapacakları ve nerede olacaklarını kestirmeleri oldukca zor olsa gerek. Asla kimsenin düşünmediği vakaları yaşadıkları için de, çevreleriyle aralarında görünmez bir perde oluştururlar. Yaşama ergonomik bakarlar. Bulundukları ortamın oldukca ilerisinde düşünürler. Çevrelerinde beğenilen ve saygı duyulan kişilerdir. Vakaları gerektiğinden daha hafife alıp, ürkü olmadıkları için, politik yaklaşımlar geliştirerek, kestirmeden sonuca ulaşırlar. İşler iyi giderken, her şey kontrolleri altındadır. Hayatlarında çelişkiye yol açan insanları görmezlikten gelirler. Cesaret ve rahatlıkları, kimi zaman çizmeyi aşan sorunlara niçin olur. Oyuncu kabiliyetleri oldukca gelişmiş olduğundan, kimi zaman cemiyet karşısında da rol yapabilirler. Öğrenme kabiliyetleri oldukca yüksektir. Mükemmeliyetçi yapılarından dolayı, sert bir görünüm sergileseler de, zevkine ve konforuna düşkündürler. Davranışlarında ölçülü, sağlamcı hatta kuşkucu yapıları onların başarıya gitmesindeki en büyük etkendir. Ayrıntılara oldukca ehemmiyet verirler fakat yaşamış olduğu duygusal kırıklıkları belli etmezler. Çocuklarla arası daima iyidir ve onlara anlatacak oldukca şeyleri vardır. İyi bir baba olmasına karşın evlatlarının ayaklarını sağlam basması için, bir çok kez onları tek başlarına karar vermelerini ister.

Yoruma kapalı.