16 Nisan Hangi Burç Oluyor? 16 Nisan Burcunun Yükseleni, Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

Kişinin sahip olduğu burcu ve bu burcun hangi burçtan olduğunu bilmesi, onun karakterini daha iyi anlamasını ve daha uyumlu bir şekilde yaşamasını sağlar. Bu nedenle 16 Nisan hangi burç oluyor gibi soruların cevapları merak ediliyor. Koç burcu için 16 Nisan burç özellikleri, yükselen burç ve burç yorumları güncellendi. İşte 16 Nisan’da doğanların burcu.

16 NİSAN’DA HANGİ BURÇ DOĞAR?

16 Nisan’da doğanlar Koç burcuna aittir. Koç burcu 21 Mart ile 20 Nisan arasındaki dönemi kapsar. Bu tarihte doğanların burcu olan Koç, Ateş grubuna dahildir.

KOÇ GENEL ÖZELLİKLERİ

Grup: Ateş/erkek/değişken

Yönetici gezegeni: Mars

Renk: ateşli kırmızı, nergis

Şanslı Taş: elmas, yakut, ametist, demir

Şanslı sayı: 9

Şanslı gün: Salı

Zıt burç: Terazi

Şehirler: Floransa, Verona, Marsilya, Birmingham, Zaragoza

metal: demir

Çiçekler: lale, gelincik, renkli sardunya, hanımeli

Ağaçlar: karaçam, selvi, deniz topalak

16 NİSAN YÜKSELEN KOÇ NEDİR?

Yükselen burç doğum saatine ve dakikasına göre değişir. Bu nedenle aynı gün doğanların hepsinin yükseleni farklıdır. 16 Nisan’ın yükselişini hesaplamak için doğum saatini bilmeniz gerekiyor. Yükselen Koç burcuna sahip kişiler, yönetsel özellikler geliştirmiştir. Onlar gerçekten öncülerdir. Ne isteyip ne istemediğini bilir ve ona göre hareket eder. Macerayı seven cesur insanlardır. Hemen sinirlenebilir ama uzun süre kin tutmaz. Geleneklerle yaşamaya alışık değil, sürekli yenilik peşinde. Fikirlerini zorla da olsa başkalarına empoze eder. Bakış açıları sürekli değişiyor, ileri görüşlü vizyonları var. İnandığı şeyin gerçekliğinden son derece emindir, başka gerçekleri düşünmek istemez, aklına bile getirmez. Nedeni ne olursa olsun seyahat etmeyi seven insanlardır. İş, seyahat veya ziyaret olabilir. Sürekli ev taşımak, hatta şehir ve ülke değiştirmek gibi istekleri vardır.

KOÇ KİŞİSEL ÖZELLİKLER

Koç, Zodyak kuşağının ilk burcudur. Canlı ve enerjik yapıları ile tanınırlar. Egoları aşırı gelişmiştir. Neredeyse onların aynası oldum. Bu işaretin altında doğan insanlar çok pratiktir. Olaylar karşısında coşkularını gizleyemezler. Hayat yolunda canlılıklarını ve atılganlıklarını kaybetmeden şevkle ilerlerler. İlgilerini çeken konularda olabildiğince yaratıcıdırlar. Hedeflerine doğru ilerlerken eylemleriyle kendilerine meydan okumak isterler. Koç, inisiyatif aldığında izleyeceği yolu planlarsa, enerjik yapılarının da yardımıyla daha da üretken olabilir. Bazen bencilliklerinden ve itaatsiz yapılarından kaynaklanan sabırsızlıklarından dolayı zor durumda kalırlar. Böyle anlarda başladıkları işi bitirmeden bırakırlar. Konuşmaları abartılı, bazen gerçekler değişiyor. Kavrayış yeteneği yüksek olan Koç, hayat sahnesinde baş oyuncu olmayı tercih eder. Son derece kıskançtırlar ve bağımsızlıklarına düşkündürler.

Koç kadınının özellikleri

Pervasız, hevesli ve inatçı Koç kadınları için hayat göründüğü kadar kolay değildir. Tutkulu ve idealist yapınızı her zaman ön plana çıkaracak bir yaşam tarzını benimserken, korumacı ve koruyucu içgüdülerinizi öne çıkaran bir eş arıyor, size meydan okuyacak bir sevgili özlemi duyuyorsunuz. İlişkilerinizde son derece kıskanç bir yapı sergiliyorsunuz. Tutkularınız derin, duygularınız samimi. İyi ve kötü günde her zaman erkeğinizin yanında olmak sizi ideal bir iş yapar. Çocuklarınız hayatınızda çok önemlidir. Onlarla geçin ve onlar için büyülü bir dünya yaratın.

KOÇ ERKEK ÖZELLİKLERİ

Bu insanlar çok çekici ve etkileyici. Otoriterdirler. Arzularını gerçekleştirmek için engellere izin vermezler. Ayrıca cesurlar. Karşı tarafı avlanacak bir av olarak görürler. Bir Koç ile ilişki içinde olmak o kadar kolay değil. Uzun vadeli bir ilişki planlıyorsanız, her zaman her şeye hazır olmalısınız. Heyecan verici ve ilham verici bir kişiliğe sahiptirler. Hayatlarında ikinci olmaktan nefret ettikleri için birlikteliklerine damgasını vuran Koç burcuyla birlikte olmak başlı başına bir olay. Disipline ulaşamayan araştırmacı ruhlarının derinliklerine çekecek bir sevgiliye ihtiyaç duyarlar ve hayatlarında duygularıyla yarışırlar. Bağımsız kişilikleri sürekli sevgiyle beslenmeye ihtiyaç duyar. Aşkta zafere ulaşmak isterler. Kişinin tipini ve kişiliğini genç yaşta kafasında şekillendirmiştir. Kıskançlık onun duygularını körükleyeceği için bu özelliklerinden kurtulmalarını beklememelisiniz. Gururludur ve kırıldığında kolay kolay affetmez. Sürekli övgüye ve takdire ihtiyaçları var.

16 NİSAN Burç Koç

Bu hafta çeşitli maddi ve manevi sürprizlerle karşılaşacaksınız. Bu fırsatlardan yararlanırsanız, gelecek güzel şeyler getirecektir. Bugün ve önümüzdeki günlerde konuşurken kelimelerinizi dikkatli seçmeye özen göstermelisiniz. Ani gelişmeler ve kriz konuları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hafta sonunda burcunuzda gerçekleşen yeniay ile imajınızı yenilemek isteyebilirsiniz. Fikirlerinizi en iyi yansıtan stili hem dolabınıza hem de hayatınıza entegre edebilirsiniz. İlişkiler açısından da çok şanslısınız. Ciddi kararlar alabilir, ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı ileriye taşıyabilirsiniz.

Yoruma kapalı.