17 Mayıs Hangi Burç Oluyor? 17 Mayıs Burcunun Yükseleni, Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

Astrolojide 12 zodyak işareti vardır. Burçlar insanların fiziksel ve psikolojik özelliklerini yansıtır. Kişinin doğduğu an yani doğum saati o kişinin doğum haritasının doğru bir şekilde oluşmasını sağlar. Doğum tarihleri ​​kişilerin burçlarını bilmelerine olanak sağlarken, aynı zamanda doğum haritası sayesinde insanlar, özellikle yükselenler, ay burcunu ve evlerini tanıma derecelerine ulaşabilirler. Oldukça eksiksiz bir bölüm olan astrolojiyi sevenler hangi burcun hangi aya, hangi güne karşılık geldiğini öğrenmek için araştırma yapıyorlar. Bu içerikte; “17 Mayıs hangi burç?” sorusuna yanıt arıyor. Peki 17 Mayıs hangi burç? İşte 17 Mayıs burcunun özellikleri, yükseleni ve yorumu…

17 Mayıs HANGİ BURÇ?

17 Mayıs’ta doğanlar Boğa burcudur. Boğa, 21 Nisan ile 21 Mayıs arasındaki dönemi kapsar.

Boğa GENEL ÖZELLİKLER

 • Grup: Toprak/Dişi/Sabit/Negatif
 • Yönetici gezegeni: Venüs
 • Renk: ateş pembesi, açık mavi, eflatun
 • Doğum taşı: Elmas
 • Şanslı sayı: 6
 • Şanslı gün: Cuma
 • Zıt Burç: Akrep
 • Şehirler: New York, Dublin, Leipzig, Rodos
 • metal: bakır
 • Çiçekler: pembe gül, pembe karanfil, şebboy, menekşe
 • Ağaçlar: selvi, dişbudak, tırmanma incir, elma, armut, badem, kayısı, eğrelti otu

KİŞİSEL ÖZELLİKLER:

Boğalar, materyalizmleri ve hedeflerine doğru ilerlerken dikkatlerini odaklama yetenekleriyle tanınırlar. MÜLKİYET onların yaşam gerçeğidir. Boğalar, kişisel ilişkilerde çok güvenilirdir ve insanlara yardım etmeyi sever. Yaşamları boyunca güvenlik ararlar ve bu nedenle kendilerini riske atmazlar. Hedefledikleri iş için gösterdikleri sabır bazen diğer insanları üzmeye yetebilir. Bütün bunlara rağmen çevreleri tarafından aranan sıcak kanlı insanlardır. Her zaman somut konuları işlemekten hoşlanırlar ve doğadaki olaylardan örneklerle işlerini başarıyla yürütürler. Bu nedenle, onlar da ruhen tatmin olmuş insanlardır. Etkinlikler düzenlerken kendi konforlarına özen gösterirler ve kendi zevklerine önem verirler. Hayattaki arzularına bir kez ulaştıklarında, hiçbir koşul onları başka bir yöne çekemez. Parayı rahatlık elde etmek için bir araç olarak görüyorlar. Mülkiyet ve mülk edinme konusunda yeteneklidirler. Finans ve yatırım konuları ilgilerini çekiyor.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER:

Kısa, kalın bir boyun yapısına sahiptirler. Kısa boyunları ve uykulu bir görünümleri vardır. Koyu tenli, esmer ve sıcak gözlü insanlardır. Saç kalın ve kıvırcık olabilir. Özellikle Boğa burcu kadınları genç yaşta çok güzel olsalar da ileri yaşlarda nişastalı yiyecekler tükettikleri için yüz hatları irileşir ve iri bir vücuda sahip olurlar.

17 MAYIS BOĞA YÜKSELEN NEDİR?

Yükselen burç kişinin doğum saatine, dakikasına ve yerine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle aynı gün doğanların hepsinin yükseleni farklıdır. 17 Mayıs yükselen burcunu hesaplamak için kişinin doğum saatini bilmesi gerekir.

Yoruma kapalı.