1770 No’lu mezardaki sır için 6 aydır soruşturma açılmadı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde kimsesizler mezarlığındaki 1770 No’lu mezara defnedilen Erdal Yücesoy’un (78) 5 yakını, kalıtım ile kendilerine geçen vergi borcu dolayısıyla kuzenlerinin mal varlığı ve o varlıkların şaibeli şekilde satışını öğrenerek şikâyetçi oldu. SABAH’ın 6 ay ilkin duyurduğu şikâyet ile şüphelilerin ifadesinin bile alınmadığı ortaya çıktı.
Fethiye’deki 200 milyon liralık arazisi elinden alınan ve ölümünden iki gün sonrasında bile hesabından 10 milyon TL çekilen Yücesoy’un 6 kuzeni, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunarak, organize bir örgütün yaşlı insanın tüm mal varlığını bitirdiğini iddia etmiş, 16 şahıs hakkında “Kabahat işlemek amacıyla teşkilat kurma”, “Tasarlayarak adam öldürme”, “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “Nitelikli dolandırıcılık” suçlarından soruşturma yürütülmesini talep etmişti.

Geçen sürede soruşturma açılmayınca kuzenler, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yeni kabahat duyurusu yapmış oldu. Dilekçede somut deliller olmasına rağmen hiçbir gelişme yaşanmadığı kaydedildi. 6 aydır hiçbir gelişme yaşanmamasının zanlıların kaçmasını ve kanıt karartmalarını sağlayabileceği belirtilerek soruşturmanın başlatılması ve şüphelilerin gözaltına alınarak eş zamanlı ifadelerinin alınması istendi.

Yoruma kapalı.