20 Mart Hangi Burç Oluyor? 20 Mart Burcu, Yükseleni, Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

Astrolojiye ilgisi olan hepimiz, kendi burç özelliklerinin yanı sıra yeni tanıştıkları insanların burçlarını da merak eder. Ek olarak anne-baba adayları bebeklerinin doğum geçmişine nazaran hangi burç olacağını araştırır. Bundan dolayı “20 Mart hangi burç oluyor?” sorusu sıkça araştırılmaktadır. 20 Mart burcu özellikleri, 20 Mart yükseleni ve burç yorumu da merak edilenler içinde içeriyor. Burçların hanım ve adam üstündeki değişik etkilerini bilenler, Balık burcu bayanı ve erkeği özellikleri hakkında da araştırma yapıyor. İşte bu burcun uğurlu taşları, çiçekleri, sayıları, renkleri ile bu tarihte doğanların dahil olduğu burç ve grup.

20 MART’TA DOĞAN HANGİ BURÇ OLUYOR?

20 Mart’ta dünyaya gelenler Balık burcuna mensup olmaktadır. Balık burcu 20 Şubat ile 20 Mart arasını kapsamaktadır. Bu tarihte doğanların burcu olan Balık, Su grubuna dahildir.

BALIK BURCU – 20 MART BURCU ÖZELLİKLERİ

Grup: Su, dişi, negatif, değişken

Yönetici Gezegen: Jüpiter, Neptün

Renk: Deniz Yeşili, mavi, yeşil

Uğurlu Taş: Ay taşı

Talihli Sayı: 3

Talihli Gün: Perşembe

Karşıt Burç: Başak

Şehirler: Londra, Panama

Metal: Platin

Çiçekler: İnci çiçeği, beyaz gül, zambak, Papatya

Ağaçlar: Kestane, meşe, dut, dişbudak

20 MART BALIK BURCU YÜKSELENİ NEDİR?

Yükselen burç kişinin doğduğu saate, dakikaya ve doğum yerine nazaran değişim göstermektedir. Bu sebeple aynı günde doğan her insanın yükseleni farklıdır. 20 Mart yükseleni hesaplama için kişinin doğum saatini bilmesi gerekmektedir.

BALIK BURCU KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ

Sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en mühim nitelikleridir. Büyük bir inandırma kabiliyetleri vardır. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyabilirler. Çoğu zaman hayal dünyasında yaşarlar. Yaşam görüşleri ciddi fakat gerçekçi değildirler. Balık burcu, öteki burçlar içinde dış etkenlerden en oldukca etkilenen kişilerdir. Düş dünyasında, öylesine mutludur ki, kimi zaman onun aptal bulunduğunu bile düşünebilirsiniz. Fakat zannettiğinizden daha akıllı ve kurnazdır. Sinirli yapısını gizli saklı bir sakinlikle örterken, her insanın seçtiği hususi bir şahıs olmanın hayallerini kurarlar. Yaşam onun için ürkütücü ve korkunçtur. Balık burcu insanını dışarıdan gözlemleyenler; duygusal yapısının bir aşk acısına dayanamayacağını zannederler ve fena haberi derhal vermek istemezler. Aslen, kırılgan görüntüsünün altında kuvvetli bir kişilik yatar. Gözyaşlarını kısa sürede kurutur ve mendillerini bir kenara atarak, yeni bir yaşamın içinde kendini bulur. Onları teselli edecek o denli şahıs bulunur ki; yeni bir gönül sızısı kapısını çalıncaya kadar, yaşamını istediği benzer biçimde yaşar. Duygusal kırıklıklar pes etmelerine yetmez ve bir sürü yarım kalmış aşkıyla beraber bir dolu anlatılacak anılarıyla yaşamını tamamlar.

BALIK BURCU KADINI ÖZELLİKLERİ

Sonsuz aşka ve romantizme inanır. Hayal güçleri oldukca kuvvetlidir. Hayal kırıklıkları yaşamlarından asla tamamlanmamış olmaz fakat gene de aşkı aramaktan vazgeçmezler. Aşamadıkları kalp ağrılarına karşın, her yeni aşka umutla bakarlar. Duyguları devamlı karışıktır. Itimat arayışı içinde oldukları için, kimi zaman yanlış ilişkiler yaşamaları her şeyi yeni baştan başlatmalarına niçin olur. Alışkanlıklarını kısa sürede terk ettikleri içinde, kalp acılarını acele unuturlar ve tekrardan aşık olurlar. Evliliğe en yatkın ve arzulu burçtur. Çoluk çocuğa karışma mevzusunda acil ederler. Geçmişten kolayca kopmadıkları için, anıların yaşantılarında yeri oldukca fazladır ve kimsenin geçmişleri için, fena bir söz söylemelerine izin vermezler. Dünyaya gözlerini açtıkları anda, geçmişlerine bağlı olarak yaşarlar Yaşamlarında anneleri oldukca önemlidir. Duygu ve sezgileri oldukca güçlüdür ve ideal eşlerini gördükleri anda, onların yaşantılarında mühim yeri olacaklarını hissederler. Aldatmaktan ve aldanmaktan nefret ederler ve bu mevzuda asla bağışlayıcı değildirler. Güvenli ilişkileri severler. Aşkta mantıkla değil, duygularla hareket ederler. İçlerinde sürekli reddedilme korkusu ile yaşarlar. Bir çok kez duygularını açıklamaktan hoşlanmazlar. Güvendikleri kişilerden aldıkları destek oldukca önemlidir.

BALIK BURCU ERKEĞİ ÖZELLİKLERİ

O, yalnız bir adamdır. Ne süre, ne yapacağı asla belli olmaz. Onu tanımakla talihli mısınız, asla kim bilir. Size elini uzatır ve kendi denizinde beraber yüzmenizi teklif eder. Oysa, her şey size yabancıdır. Şaşkınlıkla ona eşlik etmeye çalışırsınız. Sizin sınırlarınızı bilmez. Hep kendi sularında yüzer. Yüzmeyi onun kadar bilmiyorsanız, alır başını çeker gider. Bigün bittiğine siz de inanmayacaksınız. Kendi kıymet yargılarına nazaran yaşamaktan yanadır. Çevreye değişik gelen yapısıyla hep bir giz olarak anılacaktır. Kendini itimat içinde hissetmesi için, devamlı korunmaya ihtiyacı vardır. Bu şartları ona sağlarsanız, yaşam boyu size yaslanacak ve mutlu olacaktır. Kendisinden uzaklaştığınızı fark ederse, sessiz bir şekilde başka güvenler arayacaktır.

Yoruma kapalı.