ABD’nin başkenti Washington’de duyulan patlama sesinin neden kaynaklandığı ortaya çıktı

ABD’nin başkenti Washington DC’de meydana gelen patlamanın yüksek sesinin tatbikat sırasındaki bir uçuştan değil, Cessna tipi küçük uçağı takip etmek üzere havalanan savaş uçaklarının sonik patlamasından kaynaklandığı açıklandı. , yasak alanı ihlal eden.

ABD’li yetkililer, küçük uçağın Virginia’da dağlık araziye düştüğünü belirterek, kazanın savaş uçaklarından kaynaklanmadığını da sözlerine ekledi. Kazada ölen ve yaralananların sayısı henüz açıklanmadı.

ABD basınında yer alan haberlerde, küçük uçağın otopilotta çalıştığı ve yetkililerin pilotla temasa geçemediği iddia edildi.

Washington DC İç Güvenlik ve Acil Durum İdaresi yaptığı açıklamada, “Başkent bölgesindeki topluluklardan bu öğleden sonra büyük bir patlama olduğuna dair raporların farkındayız. Şu anda herhangi bir tehdit yok.”

Annapolis Acil Durum Yönetimi Ofisi’nden yapılan açıklamada, Başkent Bölgesi’nde duyulan yüksek patlama sesinin Milli Savunma Bakanlığı tarafından izin verilen bir uçuştan kaynaklandığı belirtildi: “Bu uçuş bir ses patlamasına neden oldu. Bunların hepsi şu anda mevcut olan bilgilerdir. “

Yoruma kapalı.