Ailesi Burcu’yu kolyesinden teşhis etti

Sakarya Pamukova Havaalanından saat 15:00’da kalkış meydana getiren Asya Havacılık bünyesine kayıtlı; TC-UHY kuyruk numaralı tek motorlu amatör tayyare, önceki gün saat 15.41 sıralarında yoğun sis ve hava muhalefeti sebebiyle Bursa Osmangazi İlçesi Ovaakça mahallesinde bulunan doğalgaz çevrim santrali yakınlarına düşmüştü. Feci kazada uçağın pilotu iş insanı 54 yaşındaki Hakan Köksal ve uçakta yolcu olarak bulunan 22 yaşındaki Burcu Sağlam yaşamını kaybetmişti. Kazanın peşinden genç kızın ölmeden dakikalar ilkin uçağın kokpitinde çekmiş olduğu görüntüler ise yürekleri dağlamıştı.

BİNDİĞİ UÇAK SONU OLDU

Evden çıktıktan sonrasında bir takım iş görüşmesine giden Burcu Sağlam, görüşmelerin pozitif yönde sonuçlanmaması üstüne umutsuzluğa tutuldu. Daha ilkin gene bir iş bulma mevzusunda konuşup tanıştığı İş insanı Hakan Köksal’ı arayan Sağlam, Köksal’ın bir sertifikayı almak için tek motorlu uçakla Pamukova Havaalanına gideceğini öğrendi. Genç kız negatif geçen iş görüşmelerinin peşinden moral bulmak için Köksal’a kendisinin de uçağa binmek istediğini söylemiş oldu.

GELEN TELEFONLA ENDİŞEYE KAPILDILAR

Bursa’da yaşanmış olan tayyare kazasını duyan ve yaşanmış olan kazaya oldukça üzülen Burcu Sağlam’ın ailesi, kızlarının uçağa bindiğinden habersizdi. Kazadan saatler sonrasında yetkililerden gelen bir telefon, uçakta yaşamını kaybeden genç kızın Burcu Sağlam olabileceğini söyleyince Sağlam ailesi büyük kaygı yaşadı. Kızlarının o uçakta olma ihtimalini düşük kabul eden aile tedirginlik içinde Bursa Adli Tıp Morguna gitti.

KOLYESİNİ GÖRÜNCE YIKILDI

Teşhis için Adli Tıp Kurumuna giden Burcu Sağlam’ın babası Mehmet Sağlam, düşen uçakta feci şekilde yaşamını kaybeden ve tanınmayacak halde olan cenazeye baktı. Talihsiz baba, biricik kızını, boynundaki kalınca zincirli ve adının yazılı olduğu kolyeyi görünce adeta dünyası başına yıkıldı. Gözyaşlarına boğulan baba, kızı Burcu’yu kolyesinden teşhis etti.

Yoruma kapalı.