Aksaray’dan deprem bölgesine gelen yardım kolisi takdir topladı

Yüzyılın felaketinden etkilenen 11 ve diğer şehirlerin valiliklerinin sorumluluğu kendisine verildi. Afet bölgesindeki her il veya ilçede belirlenen valilikler, her türlü ihtiyaç için koordinasyonu sağlıyor. Aksaray, Samsun ve Trabzon Valilikleri Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesine gönderilecek her türlü ihtiyacın koordinasyonunu üstlenerek farklı görevler üstlendi.

Aksaray’dan deprem bölgesine yapılan yardım paketi beğeni topladı! | video

HER DETAY DÜŞÜNÜLDÜ

Aksaray Valiliği de Elbistan ilçesindeki enkazın temizlenmesinden afetzedelere yardım malzemesi ulaştırılmasına kadar işin içinde. Sosyal medyada Elbistan’a gönderilen erzak paketi gündem oldu. Bu kutular açıldığında karşımıza pek çok detayın düşünüldüğü yardım materyalleri çıktı. Kutu içerisinde odun sobası, borular, ocakta odun, tencere, çaydanlık, yanında bardaklar, yemek paketi ve hijyen paketi bulunmaktadır.

“BU ŞEHİR ÇOK AKILLI OLACAK”

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, paketleri hazırlayan Aksaray firmasına Twitter hesabından teşekkür etti. Aydoğdu, övülen kutuların videosunu sosyal medya hesabından paylaşarak, “Bu şehir nasıl bu kadar nazik olabilir. Siz bizim gururumuzsunuz. Teşekkürler” dedi.

BÜYÜK TARİH: “YİNE BİNLER GÖNDERİLECEK!”

Aksaray firmasının sosyal medyada çokça paylaşılan yardım kutusu videosunda, paketin içindekilerin tek tek sıralanmasının ardından “Bin göndermişler, gerekirse bin tane daha gönderirler. Aksaray’a teşekkür ediyoruz.” Sosyal medyada yardım paketiyle ilgili yapılan yorumlarda paketin büyük beğeni topladığı görüldü.

Yoruma kapalı.