Antika eserler depremzedeler için müzayedeye çıkarıldı

Esenler Belediyesi’nin Tarih ve Nostalji Derneği iş birliğiyle yaptırdığı Avas Antika Pazarı, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler için müzayede düzenledi. Müzayedede vatandaşlar antika eşyalarını depremzedelere bağışladı. Belediyenin kapalı çarşı meydanında düzenlenen müzayedede 1800’lü yıllara ait şömineli saatler, çeşitli Avrupa eserleri, 1960’lı ve 1970’li yıllara ait kitaplar, bakır ve porselen objeler ve yaklaşık 500 eser alıcıların beğenisine sunuldu.

Müzayedede en pahalı eser olan 150 yıllık tablo 15 bin TL’ye Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu tarafından 5 bin TL’ye satın alındı. Müzayedede Mazhar Fuat Özkan’ın elektro gitarı bin liraya satıldı. 25 bin liraya yakın hasılat elde edilen müzayedede 500’e yakın antika eser satıldı. Müzayededen elde edilen gelir depremzedelere bağışlandı

Müzayedede ürünleri alanlar, antikaların satıldığı ürünleri derem mağdurlarına faydalı olması için aldıklarını ve bazılarına destek olmaya çalıştıklarını söylediler. Hüseyin Kaburga, “Destek olarak beğendim. Her hafta sonu müzayedelere geliyorum. Destek olan herkese teşekkürler.”

Yoruma kapalı.