Avukatı silahla yaralayan saldırganlar yakalandı

Vaka, 20 Ocak’ta Seyhan ilçesinde yaşandı. Ofisine gitmek suretiyle evinden çıkan Avukat İrfan Çelik (32), otomobiline doğru yöneldiği sırada bir otomobildeki şüpheli, tabancayla ateş açtı. Avukat bacağından yaralanırken, saldırganlar firar etti. Sıhhat ekipleri tarafınca meydana getirilen ilk müdahalenin arkasından Çelik, hastaneye kaldırıldı.

Avukatın yaralanmasıyla ilgili Katliam Yazıhane Amirliği ekipleri saldırganları yakalamak için bölgede geniş çaplı araştırma yapmış oldu. Saldırganların kaçış güzergahındaki {güvenlik kamerası} görüntülerini detaylı inceledi. Polis, tabancayı kullananın Mustafa Karadağoğlu (32), otomobil sürücüsünün ise Samet Gül (32) bulunduğunu tespit etti. Saldırganların, tespit edilmemek için internette satışa çıkarılan başka bir otomobilin plakasını kopyalayıp, vakada kullandıkları araca taktıkları, değişik renge boyattıkları belirlendi.

Polis, Karadağoğlu ile Gül’ün İsmetpaşa Mahallesi’nde kiraladıkları bir evde saklandıklarını saptadı. Adrese düzenlenen operasyonda şüpheliler, ruhsatsız 2 tabancayla beraber yakalandı. Mustafa Karadağoğlu, ifadesinde, “Daha evvelde husumetli olduğum bir kişinin tehditlerini bana iletiyordu. Bundan dolayı tartıştık. Sinirlenip, tabancayla ateş ettim” söylediği öğrenildi. Adliyeye sevk edilen Mustafa Karadağoğlu tutuklanırken, Samet Gül’e ise adli denetim şartı uygulandı.

Yoruma kapalı.