Bakan Karaismailoğlu Kumluca’daki çalışmaları inceledi: Kısa zamanda hayatı normale çeviriyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kumluca’da esnafı ve vatandaşları ziyaret ederek, “geçmiş olsun” dileğinde bulunmuş oldu ve bölgede meydana getirilen emekler mevzusunda yetkililerden informasyon aldı.

Bakan Karaismailoğlu, gazetecilere, ilçede ortalama 15 gün ilkin bir afetin yaşandığını ve afetin izlerinin kaldırılması noktasında mühim emekler yapıldığını söylemiş oldu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin daima her yerde yaşanmış olan afetlere karşı vatandaşıyla birlik olup, zorlukların üstesinden gelmeyi başardığını vurgulayan Karaismailoğlu, şunları söylemiş oldu:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin son 20 yılda gelmiş olduğu düzeyi gösteren oldukca mühim bir gelişme bunlar aslına bakarsak. Bu tür afetlere karşı göstermiş olduğumuz tavır ve müdahalelerle kısa zamanda yaşamı normale çeviriyoruz. Doğal olarak biz bu afetleri ülkemizin başka bölgelerinde de yaşadık. Gene oralarda da oldukca kısa zamanda bu müdahaleleri yaparak vatandaşımızı düzgüsel hayatına döndürdük. Bugün de burada üstünden 15 gün geçmesine karşın adeta hiçbir şey olmamış şeklinde arkadaşlarımız, esnafımız düzgüsel düzenini oturtmaya çalışıyor. Bu afetten gelmiş olan molozlar, çamurlar ortadan kaldırılmış.”

Bu tür afetlerin yaşanmaması için de lüzumlu tedbirleri aldıklarını ve almaya devam edeceklerini belirten Karaismailoğlu, o nedenle bölgelerde yapılacak yeni çalışmalarda bu tarz şeyleri dikkate aldıklarını kaydetti.

Bakanlık olarak da afetin ilk saatlerinden itibaren Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerinin bölgede bulunduğunu anımsatan Karaismailoğlu, öteki bölgelerden de ekiplerin gelmiş olarak çalışmalara katıldığını söylemiş oldu. Bugün de ilçede meydana getirilen ve yapılması ihtiyaç duyulan emek harcamaları istişare ettiklerine dikkati çeken Karaismailoğlu, “Moraller düzelmeye başlamış, vatandaşımız da dükkanlarını temizlemişler, yeni hayata yeniden başlayacaklar.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, bu tür afetlerin yeniden yaşanmaması dileğinde bulunmuş oldu.

Ziyaret esnasında Toptaş Halspor Kulübü Başkanı Nasuh Yaşar, Karaismailoğlu’na atkı armağan etti.

Yoruma kapalı.