Beykoz’da İETT bir evin bahçesine uçtu

Olay, Soğuksu Mahallesi Cengizhan Sokak üzerinde saat 21.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, 34 HD 3692 plakalı İETT otobüsü park ettikten kısa süre sonra kaymaya başladı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri müdahale etti. Polis ekipleri olay yerinde güvenlik önlemi alırken, itfaiye de çevrede incelemelerde bulundu. Bu sırada otobüs olay yerine çağrılan vinç yardımıyla evin bahçesinden çıkarıldı. Daha önce de otobüsün uçtuğu evin bahçesinde benzer olayların yaşandığı öğrenildi.

‘CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK’

Olayla ilgili konuşan ev sahibinin oğlu Erdal Kavrazlı, “Yukarıdan kayarak buraya geliyor arabalara çarpıyor. Bu ilk kaza değil, daha önce de kazalar oldu. Patronumuza da danıştık bariyer falan olmasın. İnşa edilecek can güvenliği yok. Otobüs boştu bir parka bırakıp evine gitti. Allah göstermesin. Daha kötüsü de olabilirdi” dedi.

Evin sahibi Mehmet Kavrazlı, “Bir ses duydum, sonra inelim bakalım dedik, otobüsü kapının önünde gördüm. Geldiğimizde kimse yoktu. Araba geliyordu. “yüksekten. El freni çekiliydi, ne yaptın?”

Kazayı gören Salim Uzun, “Saat 09.00 sularında bizim yolda bir gürültü duydum, bir ses ve ağaç sesi duydum. Daha sonra araç park halindeyken geri geldiğini duydum ve araca çarptı. Araçlar ve boş otobüs tepeden tırnağa devrildi” dedi.

Daha önce de benzer durumların yaşandığı olayla ilgili polis ekipleri soruşturma başlattı.

Yoruma kapalı.