Bursa-İstanbul seferlerini yapan deniz otobüslerinde bomba araması: İhbar asılsız çıktı

Bursa’da bu akşam saatlerinde polis suç duyurusu hattına meydana getirilen, ‘Bursa ile İstanbul içinde çalışan deniz otobüslerinde bomba var’ suç duyurusu, polisi alarma geçirdi. Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa’dan ve İstanbul’dan hareket eden deniz otobüslerinde arama yaptırdı.

Bursa’dan akşam saatlerinde İstanbul’a gitmek suretiyle hareket eden deniz otobüsü ise meydana getirilen suç duyurusu üstüne Yalova’nın Armutlu ilçesindeki iskeleye yanaştırıldı. Polislerin uyarısından sonrasında yolcular indirilirken, deniz otobüsünde meydana getirilen aramada bomba ya da herhangi bir olumsuzluğa rastanılmadı. Aramalar tamamlandıktan sonrasında yolcular Mudanya’ya geri getirildi.

VALİ CANPOLAT: İHBARI YAPAN KİŞİYİ ARAŞTIRIYORUZ

DHA’nın mevzuyla ilgili sorularını yanıtlayan Bursa Valisi Yakup Canbolat, “Akşam saatlerinde Bursa 155 Acil Davet Merkezine suç duyurusu yapılmış oldu. İhbarda, Bursa-İstarbul, İstanbul- Bursa içinde sefer meydana getiren deniz otobüslerinde boma suç duyurusu yapılmış oldu. Derhal tedbirlerimizi aldık. Bu hatlarda çalışan deniz otobüslerinde arama yaptırdık. Armutlu açıklarındaki deniz otobüsünü bu ilçenin limanına çektirdik. Aramada netice çıkmadı. Deniz otobüsü yolcularla Mudanya’ya geldi. İhbarın mesnetsiz olduğu anlaşıldı. İhbarı meydana getiren kişiyi araştırıyoruz” dedi.

Yoruma kapalı.