Bursaspor – Amed Sportif maçıyla ilgili Başsavcılık harekete geçti

Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda oynanan maçta tribünlerde açılan afişler maça damgasını vurdu ve afişler Zabıta ekipleri tarafından hemen kaldırıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tribünlerdeki açık pankartlarla ilgili yaptığı açıklamada, bunun kabul edilemez olduğunu belirterek, pankart asma konusunda zaafları bulunan ve açığa alınan memurlar hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

SOYUNMA ODASI HALİNDE DARP İDDİASI

Karşılaşmanın ardından her iki takım oyuncularının ve teknik heyetlerin soyunma odalarına gitmesi üzerine tansiyonun yükseldiği ve Amedspor’dan 4 futbolcu ve 3 kulüp yöneticisinin darp şikayeti aldığı iddia edildi.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan olayla ilgili açıklama geldi. Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz’ın imzasıyla yayınlanan açıklamada, “TFF 2. Lig Bursaspor-Amed Sportif maçı sonrası soyunma odaları koridorunda meydana geldiği iddia edilen darp iddiasıyla ilgili olarak Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır. İddialar her yönüyle araştırılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yoruma kapalı.