Çakmağı çakmadıysa alkol nasıl alev aldı?

Geçen yıl Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sıhhat Uygulama ve Araştırma Merkezi Acil Servisi’nde şişeden aktarım esnasında alkol aniden alev çıktı. Feryat atarak yardım isteyen hemşire Gizem Elif Türk ve temizlik mensubu Yılmaz Yapıcı’ya ilk müdahaleyi hastane mensubu yapmış oldu. Üstü örtü ile örtülerek söndürülen hemşire ilkin yoğun bakıma peşinden da Derince Eğitim Araştırma Hastanesi yanık ünitesine sevk edilirken vaka anında yaralanan temizlik görevlisi Yılmaz Yapıcı da hastanede tedavi altına alındı.

Hemşire Gizem Elif Türk uzun bir tedavi sürecinin peşinden mesleğine geri döndü. Yılmaz Yapıcı’nın da tedavisi tamamlandı. Soruşturma aşamasında “Elimdeki çakmağın manyetik kısmına fark etmeden bastım” diyen adam hemşire Önder Eraslan hakkında “Taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma” suçundan dava açıldı. Tutuksuz sanık 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasında müdafa yapmış oldu: ‘Yakayım mı seni’ diye bir cümle kullanmadım. Vaka esnasında elimde çakmak yoktu. Iyi mi alev aldı bilmiyorum. Pişmanım; benim de akrabalarım, çocuklarım var. Müştekilere ‘Yakayım mı seni’ diye bir şey söylemedim.” Şikâyetini tekrarlayan Hemşire Gizem Elif Türk ise “Çakmağı yaktığını gözümle gördüm. Çakmadıysa iyi mi alev aldı?” diye tepki gösterdi.

ALLAH’IN ADALETİ ŞAŞMAZ

MAHKEME dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Duruşma sonrası toplumsal medya hesabından paylaşım icra eden hemşire Gizem Elif Türk “Bugün yanlış ve yalan beyan vermiş oldun. Bu vicdanın seni uyutuyorsa hiçbir şey demiyorum. Daha sürecek bu dava. Fakat merak etme Tanrı’ın adaleti şaşmaz” ifadelerine yer verdi.

Yoruma kapalı.