Çanakkale’de kuvvetli fırtına uyarısı! Eğitime bir gün ara verildi

Çanakkale Valiliğinden meydana getirilen açıklamaya nazaran, bölgede etkili olan güçlü lodosun, bu geceden yarın akşam saatlerine kadar il genelinde yer yer saatte 90 kilometre ve üstü hızda, güçlü fırtına şeklinde esmesi umut ediliyor.

EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ!

Negatif hava koşulları ve meteorolojik tahminler sebebiyle il genelindeki resmi ve hususi tüm eğitim ve öğretim kurumlarında eğitime 1 gün ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtilen açıklamada, şöyleki denildi:

“Kamu kurumlarında çalışan hamile personeller ile engelli ve kronik hastalığı bulunan personel 21 Kasım’da bigün süreyle yönetimsel izinli sayılacaktır. Güçlü rüzgar, fırtına ve tam fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması ehemmiyet arz etmektedir. Ek olarak İl Afet Müdahale Planında görevli bulunan emek harcama gruplarının personel, taşıt ve ekipman olarak müdahale için hazırlıklı bulunmaları gerekmektedir.”

Yoruma kapalı.