Çocukluk arkadaşını öldürmüştü! Acılı aile cezaya itiraz etti

Olay, 17 Mart günü saat 01:00 sıralarında Yakutiye İlçesi Dadaşköy Mahallesi’ndeki fırında meydana geldi. Uyuşturucu kullanmaktan 16 Mart’ta yargılanan Bilal Acar, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Bilal Acar, çalıştığı yere gelerek çocukluk arkadaşı Muhammet Emin Seçer ile tartıştı. Acar, patronlarını gözetlemekle suçladığı Seçer’i bıçakladı. O anlar ise iş yeri güvenlik kamerasına an be an yansıdı. Araya giren diğer çalışanlar Acar’ın elinden bıçağı aldı. Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesine kaldırılan Muhammet Emin Seçer, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Arkadaşını bıçakladıktan sonra olay yerinden kaçan cinayet zanlısı Acar, polis ekiplerince yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılan Acar, “kasten adam öldürme” suçundan tutuklandı.

SAVCI HAYAT İSTİYOR
Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına Erzurum E Tipi Kapalı Cezaevi Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi’nden (SEGBİS) sanık Bilal Acar katılırken, duruşma salonunda merhum Muhammet Emin Seçer’in yakınları ve avukatlarının hazır bulunduğu öğrenildi. Savcı hazırladığı iddianamede, olayın kamera görüntüleri, tanık ifadeleri, otopsi, adli soruşturma raporları ve olay mahallinde yapılan incelemeler ile zanlının ifadesi alındığında “kasten adam öldürme” suçunu işlediğinin anlaşıldığını söyledi. dikkate alarak, suçun karşılığı olan müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

‘KORKUDAN BIÇAĞI SALDIM’
Olayla ilgili mahkemede ifade veren Bilal Acar, kendisini geçmek isteyen bir sürücünün servisle personel taşırken kaza yaptığını söyledi. Acar daha sonra sürücünün kendisine şikayette bulunduğunu belirterek, “Olay yerine gelen polisler üst araması sırasında üzerinde metamfetamin buldu. Yanımdaki bir arkadaşım merhum Muhammet’e telefonda durumu anlattı Muhammet bu durumu işyerinin patronları dahil herkese anlattı. karakolda duruşmalar devam ederken patronlar yanıma gelip söylendiği gibi üzerimde uyuşturucu olup olmadığını sordular ben de şoförün kaza tutanağı üzerine karakolda olduğumu söyledim, yanımda uyuşturucu olduğu ve ifademi verdikten sonra gideceğim için değil.

Karakoldaki işlemlerimi bitirdikten sonra taksiye binip fırına gittim. Rahmetli Muhammet ile konuşurken söylediklerinin doğru olup olmadığını sordum. Daha sonra birbirimize küfürler ettik. O an Muhammet’in almak istediği bıçağı alıp korkuyla 3-4 kez salladım. Muhammed’in yaralandığını görünce bıçağı bıraktım. Öldürmeye kastım olsaydı, davama devam ederdim, kimsenin müdahalesi olmadan tek başıma davamı sonuçlandırırdım” dedi. Duruşmada söz alan Muhammet Emin Seçer’in ailesi, sanıktan şikayetçi olduğunu iddia ederek, talepte bulundu. en ağır şekilde cezalandırılmasıdır.

NİTELİKLİ DEĞİRMENLERLE TEST EDİLECEK
İşi ve çocukluk arkadaşı tarafından öldürülen Muhammet Emin Seçer’in ailesinin avukatı Şeymanur Yılmaz, “Tespit ettiğimiz üçten fazla bıçak darbesi olduğu görüldü, ardından kesmeye çalışırken eylemlerine devam etti. boğazına, çevredekilerin müdahalesiyle son anda durdurmayı başardı.Mağdur, sanığı gülümseyerek selamladı.Ne oldu?Bıçağı, eylemini cani bir hisle planlayarak, kendini savunamayacak durumda olan maktulün aleyhine hareket etti. Sanığın kasten adam öldürme suçundan cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.
Hakim, ifadelerin ardından duruşmayı belirlenecek bir tarihe erteledi.

Yoruma kapalı.