Depremzede kardeşler, enkazdan sağ çıkarıldığını öğrendikleri görme engelli babalarını arıyor

Fariz Çetin Köse ve kardeşi Beste Yıldız, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ı vuran depremlerin ardından Antalya’nın Finike ilçesine geldi. Hasyurt Mahallesi’nde üç aile ile kiraladıkları eve yerleşen kardeşlerden Beste Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görme engelli babaları Metin Köse (62) ile annesi Süheyla Köse’nin yaşadığı evin yıkıldığını söyledi. deprem tarafından.

Yıldız, annesinin cenazesinin enkazdan çıkarıldığını ancak yaralanan ve ambulansla hastaneye kaldırılan babasından haber alamadıklarını söyledi.

Deprem olur olmaz eşiyle birlikte 5 aylık bebeklerini alarak yola çıktıklarını anlatan “Annemlerin kaldığı eve gelmek istedik. Ancak her yerde enkaz vardı, alamadık. Arabayla devam edin. Abim bizden önce evimizin enkazına geldi, babamla konuştu. Babam annemin öldüğünü söyledi. Babam o sırada oradaydı. Amcalarımla da konuştu”. dedi.

Hastalanan ağabeyinin bölgeden çıkarıldığını belirten Yıldız, annenin cesedinin enkazdan çıkarıldığını, babanın ise sağ olarak kurtarıldığını öğrendiklerini kaydetti.

Yoruma kapalı.