Dışişleri’nden Kudüs’teki terör saldırısına kınama

Dışişleri Bakanlığı, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim yerindeki sinagoga düzenlenen terör saldırısıyla ilgili yazılı izahat yapmış oldu.

Açıklamada, “Kudüs’te 27 Ocak akşamı bir sinagoga düzenlenen ve fazlaca sayıda kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu terör saldırısını kınıyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Bakanlığın açıklamasında, “Son dönemde bölgede artış gösteren saldırıların yeni bir sertlik sarmalına dönüşmesinden kaygı duyuyor, tüm tarafları itidale ve bu tür olayların durdurulması için lüzumlu önlemleri almaya çağırıyoruz. Saldırıda yaşamını kaybedenlerin aileleri ile İsrail hükümeti ve halkına taziyelerimizi sunuyor, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İsrail polisinden meydana getirilen yazılı açıklamada, saldırganın, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Neve Yakov adlı yasa dışı Yahudi yerleşim biriminde bir sinagoga gelmiş olarak silahla ateş açmaya başladığı belirtilmişti. Saldırıda 7 sivilin yaşamını kaybetmiş olduğu, 3 kişinin de değişik derecelerde yaralandığı kaydedilmişti.

Yoruma kapalı.