Dünyanın en sağlıklı tuzlarından olan Çankırı doğal kaya tuzu Bambi ile yatağa girdi

Türkiye’de her yıl averaj 5 milyon tane yatak satılırken bunun 300 bin adetinde hisse sahibi olan ve 30 binini yurt dışına ihraç ederek ülke ekonomisine katkısını sürdüren Bambi Yatak, inovatif ürün çalışmalarında da bir yeni ürüne daha imza attı. 15 milyon TL’lik Ar-Ge yatırımıyla Çankırı organik kaya tuzunu yatağa entegre ederek ‘Biosalt Yatak’ı geliştiren Bambi, ürettiği yatakları yurt içinde 690’den fazla mağazasında, yurt haricinde ise 25’ten fazla ülkede satışa sunacak.

İnsan vücudunun gereksinim duyan 92 elementten 84’ünü organik olarak dengeli bir halde içeren tuz yardımıyla uyku anında daha rahat nefes almaya destek olan Biosalt seti ile senelik 450 milyon TL’lik satış hedefleyen şirket, yarattığı ekonomik değerle mağazalaşma çalışmalarına AVM’lerde ağırlık verecek.

Hititlerden günümüze uzanan şifa deposu Çankırı organik kaya tuzu Biosalt’ta

Hikayesi olan ürünlerle sektörde fark yaratan işlere imza attıklarını ve tabiat ananın sunduklarını en doğru şekilde kullanarak tüketicileri ile buluşturduklarını ifade eden Bambi Yatak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adem Çetmen, “Toplamda 18 aylık bir Ar-Ge süreci ve 45 milyon TL’lik toplam yatırımla Biosalt yatağımızı ürettik. Ülkemizin mühim değerlerinden olan ve Hititler döneminden günümüze kadar gelen Çankırı organik kaya tuzu; organik minerallerle zenginleşmiş özelliği ile ön plana çıkıyor. Vücuttaki biriken toksit mineralleri ve indirgenmiş öteki tuzların atılmasına olanak tanırken tüm hücreleri harekete geçirerek dinlenmeyi daha etkin kılıyor. Kalsiyum, demir, çinko, potasyum, magnezyum ve bakır da içeren tuz, hiçbir ağır metal barındırmaması sebebiyle de en sıhhatli tuzlar içinde içeriyor. Bambi olarak bundan önceki Ar-Ge projelerimiz de olduğu şeklinde ülkemizin organik değerlerini katma kıymetli ürünlere çevirerek tüketicilerimizin kullanımına sunuyoruz. Nitekim Ünye sahillerinde yer edinen manyetik siyah kumdan ürettiğimiz Magnasand Therapy yatak ve Bor Enstitüsü ile yaptığımız stratejik emek harcamalar sonucunda ulusal değerimiz boru kullandığımız Borjen yatağımız da bunun önceki örnekleri. Iktisat ve sıhhat yönünden yarattığı değerle hem şirketimize hem de ülkemize mühim seviyede katkı sunacak Biosalt yatağımızı da yurt içinde 690’dan fazla mağazada, yurt haricinde ise 25’ten fazla ülkede satışa sunacağız. Bu senenin ilk büyük yatırımı yardımıyla ilerleyen aylarda süratli bir büyümeyle hedeflerimize ulaşmayı öngörüyoruz” dedi.

Hedef günde 4 bin yatak üretim kapasitesi

Beklentilerinin üstünde bir büyümeye imza attıkları 2022 yılını 1 milyar 545 milyon TL ciro ile noktaladıklarını ifade eden Çetmen, 2023 yılındaki stratejilerine dair şu açıklamaları yapmış oldu: “Halihazırdaki fabrikamız 70 bin metrekarelik alana haiz. Bu sayede günlük 3 bin yatak üretebilme kapasitesine sahibiz. Biz bunu önümüzdeki vakit içinde 110 bin metrekareye çıkararak Biosalt başta olmak suretiyle üretim kapasitemizi günde 4 bine yükselteceğiz. Bunun yanı sıra ortalama 1000 kişilik çalışan sayımızı da yeni üretim kapasitemiz ile doğru orantılı olarak artıracağız.”

Bambi mağazaları 2023 senesinde daha oldukca AVM’de yer alacak

Bambi’nin ehemmiyet verdiği konuların başlangıcında gelen mağazalaşma çalışmalarının 2023 senesinde AVM’ler özelinde ağırlık kazanacağını söyleyen Çetmen, “Güncel olarak AVM’lerde yüzde 2-3 oranında yer alıyoruz. 2023 yılıyla beraber AVM’lerdeki mağazalaşma hızımız da ciddi artış gösterecek. Bu sayede AVM’lerdeki oranımızı senenin sonuna dek yüzde 10 seviyesine çıkarmayı öngörüyoruz. Ek olarak ev tekstilinde de bir atağımız var. Bu aşamada da Türkiye’deki en büyük firmalarla çalışıp koleksiyonumuzu genişleteceğiz” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.