‘Dur’ ihtarına uymayan sürücü polis memuruna çarparak kaçtı

Kaza, akşam geç saatlerde meydana geldi. Trafik ekiplerinin tatbikatı sırasında polisin “dur” ihtarına uymayan hafif ticari araç sürücüsü, önündeki gaza basarak trafik polisi Hıdır Canoluk ve polis aracına çarparak kaçtı. Yaralanan trafik polisi Hıdır Canoluk, meslektaşlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Gebze’deki özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polis ekipleri takip ettikleri şüpheli aracı 2069 Gebze Hürriyet Mahallesi Sokak’ta terk edilmiş halde buldu. Olay yeri inceleme ekipleri araçta inceleme yaparak parmak izi aldı. Polisi yaralayan kişinin yakalanması için soruşturma sürüyor.

Polis Memuru Hıdır Canoluk’un tedavi gördüğü özel hastaneye gelen Kocaeli Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, yaralanan polisin sağlık durumuyla ilgili doktorlardan bilgi aldı. Hastaneden çıktıktan sonra açıklama yapan Tipioğlu, polis memuru Canoluk ve çalışma arkadaşlarına acil şifalar diledi. Tipioğlu, Canoluk’un yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğünü ve zanlının yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

Yoruma kapalı.