Emniyetten yılbaşı denetimi: 4 gözaltı

Zonguldak İl Güvenlik Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen denetimlerde 2 bin 145 şahıs ve 575 vasıta sorgulanırken, uyuşturucu madde ticareti yapmak ve başkasına ilişik kredi kartını izinsiz kullanmak suçlarından 2 aranan kişi yakalanmış, 1 tane ruhsatsız tabanca, 1 tane belgesiz kurusıkı tabanca, 3 tane kesici alet, 5 gr esrar, 91 gr metanfetamin, 0,9 gr bonzai ve 2 tane ekstazi hap ele geçirilirken, görevi yaptırmamak için direnmek ve uyuşturucu madde bulundurmak suçlarından toplam 4 kişi gözaltına alındı.

Meydana getirilen trafik kontrollerinde; 127 vasıta sürücüsüne çeşitli trafik kurallarını ihlal etmekten dolayı toplam 163 bin 269 TL trafik yönetimsel para cezası uygulandı.

Ek olarak çevreye hastalık vermek, izinsiz havai fişek atmak, ruhsata aykırı etkinlik göstermek ve sigortasız işçi çalıştırmaktan dolayı 5 kişi hakkında yönetimsel yaptırım cezası uygulanması için tutanak tanzim edilmiş olduğu bildirildi.

İl Güvenlik Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamada, “Yeni senenin yurttaşlarımıza sıhhat, refah ve bolluk getirmesini temenni ederek her türlü suçla mücadeleye yönelik çalışmalarımıza aynı azim ve kararlıkla devam edilecektir” denildi.

Yoruma kapalı.