En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları

En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları

 

 

Türk kültüründeki en önemli şahsiyetlerden biri olan Nasrettin Hoca, veciz sözleri ve fıkralarıyla asırlardır gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. İslâm dünyasında da sevilip sayılan, hürmet edilen bu mümtaz şahsiyet ince nükteler barındıran fıkralarıyla çok kıymetli nasihatler veriyor.

Velî bir zât yani Allah dostu olduğuna inanılan Nasrettin Hoca kendine has üslûbuyla hem güldürüyor, hem düşündürüyor. Yediden yetmişe herkese hitap eden Nasrettin Hoca fıkraları okkuyanlara, dinleyenlere mânen büyük bir zevk veriyor.

En Popüler Nasrettin Hoca Fıkraları

‘Ye Kürküm Ye’ ve ‘Kazan Doğurdu’ fıkraları bunların başında geliyor. Tabii ki Hoca’nın göle maya çalma hikâyesi de bir hayli meşhur.

Hangisi olursa olsun Nasrettin Hoca’nın her fıkrasında bir hikmet, ibret, letâfet bulmak mümkün. Bu yüzden Nasrettin Hoca fıkraları kısa olsa bile pek çok şeyi aynı anda anlatmayı, derin mânâları birkaç kelâma sığdırmayı başarıyor.

Nasrettin Hoca Fıkraları Oku

Siz de bu yüce bilginin değerli öğütlerle, hayat dersleriyle dolu fıkralarından hissedar olmak istiyorsanız Kocamanbisite.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden özel Nasrettin Hoca fıkralarıyla zamanınıza değer katabilir, pek çok güzel duyguyu ve hasleti yeniden hatırlayıp içinizde umut çiçekleri yeşertebilirsiniz.

Öyle ya… Nasrettin Hoca fıkraları her cümlesinde farklı bir hissiyat uyandırmayı başarıyor. Barındırdığı mizahi öğeler öyle ustalıkla bir araya geliyor ki, sadece güldürmekle kalmayıp aynı zamanda düşüncelere sevk ediyor. Siz de tüm bunları çocuklarınızla birlikte yaşamak için Kocamanbisite.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yoruma kapalı.