Enkaz altında ilk isteği babasının sesini duymak oldu

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgede yıkılan binaların enkazı arasında arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Kastamonu tarafından Kahramanmaraş’a atanan Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, arama kurtarma çalışmalarını Kahramanmaraş’ta sürdürüyor.

Kastamonu AFAD ekipleri, arama kurtarma çalışmasında enkaz altında kalan Kevser ve Hamza kardeşlere katıldı. Enkaz altında kalan Kevser, kendi hayatını unutarak AFAD ekiplerinden babası Mahmut Sandal’ı görür görmez aramalarını istedi. AFAD ekipleri Mahmut Sandal’ı arayarak hem Kevser hem de kardeşi Hamza’nın durumlarının iyi olduğunu söyledi. Babasının sesini duyan Kevser, “Yardıma gel” diye seslendi. AFAD ekipleri, “Baban şimdi gelip size yardım edemez, biz sizi kurtarırız” dedi. Kevser’in annesi de ekiplere teşekkür etti.

Kevser ve Hamza kardeşler ekiplerin çalışmasıyla bir süre sonra enkazın altından çıkarıldı.

Kastamonu’da AFAD arama kurtarma ekiplerinin dün akşam saatlerinde enkaz altında kalan 11 kişiyi canlı olarak kurtardığı öğrenildi.

Enkaz altında ilk dileği babasının sesini duymaktı | video

Yoruma kapalı.