Fethi Sekin unutulmadı! Şehadetinin 6. yılında minnet ve özlemle…

Türkiye, İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017 senesinde PKK’lı teröristlerin saldırısı sonrasında şehit olan polis memuru Kurtarılışı Sekin’i şehadetinin 6. senesinde anarken toplumsal medyada da anma mesajları paylaşılıyor.

“RAHMET, MİNNET VE ÖZLEMLE”

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, resmi Twitter hesabından Kurtarılışı Sekin’i şehadetinin 6. senesinde anarken “Bu ülke için, bu Millet için gözünü kırpmadan Şehadete yürüyen Kahraman Şehidimiz #FethiSekin; Adın, ay yıldızlı bayrağımızla beraber ilelebet bu toprakların üstünde dalgalanacak, Seni Şehit edenlerle Mücadelemiz son nefesimize kadar devam edecek Rahmet, minnet ve özlemle…” ifadelerini kullandı.

“KAHRAMAN ŞEHİDİMİZ”

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı ise şehit polis memuru için paylaşmış olduğu anma mesajında “Unutmadık, Unutmayacağız! 6 yıl ilkin bugün İzmir Adliyesine yönelik hain terör saldırısını canı pahasına önleyen Kahraman Şehidimiz Kurtarılışı Sekin’i rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde yazdı.

TERÖRİSTLERE KARŞI CANINI ORTAYA KOYDU!

Hakkaniyet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da toplumsal medya hesabından şehit Kurtarılışı Sekin için bir anma mesajı yayınladı. Dağ, “6 yıl ilkin İzmir’i kana bulamak isteyen teröristlere karşı canını ortaya koyup “Dur!” diyerek şehadete yürüyen kahraman polisimiz Kurtarılışı Sekin’i ve saldırıda şehit düşen adalet sarayı çalışanı Musa Can’ı rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Mekânları aden, ruhları şâd olsun” dedi.

“ŞEHİTLER ÖLMEZ!”

Güvenlik Genel Müdürlüğü de (EGM) resmi Twitter hesabından şehit polis memuru Kurtarılışı Sekin’i anarak, “İzmir Adliyesine yönelik hain terör saldırısını canı pahasına önleyen Kahraman Şehidimiz Kurtarılışı Sekin’i rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Şehitler Ölmez” ifadelerini kullandı.

“KAHRAMANCA MÜCADELE EDERKEN…”

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da anma mesajında, “Kahraman polisimiz Kurtarılışı Sekin, 6 yıl ilkin, 5 Ocak günü eli silahlı, bombalı teröristlere karşı kahramanca savaşım ederken şehit düştü. Şehidimiz, sonsuza dek milletimizin kalbinde yaşamaya devam edecek Ruhu şad, makamı âli olsun” dedi.

“KAHRAMAN ŞEHİDİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN”

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı, Baykar Teknoloji Lideri, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar da anma mesajı yayınlayanlardan oldu. Bayraktar, “”Selâm, kıyam vaktinde yaralanan yiğitlere Şehâdet ufkunda kan revândır şimdi ölüm Selâm, eğilmeyip de kırılan yiğitlere…” Kahraman Şehidimiz #FethiSekin’in ruhu şad, mekânı aden olsun” dedi.

SOSYAL MEDYADA ANILIYOR!

Toplumsal medya platformu Twitter’da şehit polis memuru Kurtarılışı Sekin’i anma mesajları paylaşılmaya devam ediyor. Vatandaşlar da Kurtarılışı Sekin’i şehadetinin 6. senesinde unutmadı ve toplumsal medya hesaplarından anma mesajlarıyla şehidi yad ediyor.

Yoruma kapalı.