Hörü teyzenin hikayesini SABAH ortaya çıkardı! Yürek burkan 15 Temmuz detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Denizli’de düzenlediği mitinge engelli eşi Hörü Duru (63) ile tekerlekli sandalyede yağmurda giden Mehmet Duru’nun (64) fotoğrafı sosyal medyada beğeni topladı. “Kalplerdeki Erdoğan sevgisi bundan daha iyi anlatılamaz” yorumu rekor kırdı. SABAH, Denizli’de Erdoğan’a aşık olan yaşlı çifti Hörü Teyze’nin yürek burkan hikayesini ortaya çıkarırken buldu. 40 yıllık evli, bir kızı ve bir oğlu olan Hörü Duru, 2017 yılında yaşadığı talihsiz olayı anlattı.

15 TEMMUZ YILDÖNÜMÜNDE ARABA SÖKÜLDÜ

Yürüme engelli ve tekerlekli sandalye kullanan Hörü Duru’nun 15 Temmuz 2017’deki darbe girişiminin 1. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere yola çıktığı sırada kaza sonucu aracın çarptığı ve sakat kaldığı ortaya çıktı. 6 yıl önce yaşananların ardından tekerlekli sandalye ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek için mitinge de giden Hörü Duru, “Eşim ve ben başkanımızı çok seviyoruz. Oradayken Cumhurbaşkanımızın halkımızı araması üzerine sokağa çıktık. darbe girişimiydi.15 Temmuz’un birinci yıl dönümünde sokakta bize araba çarptı.Engelliyim.Engelli olmama rağmen tekerlekli sandalyemle Cumhurbaşkanı’na gidiyorum.Cumhurbaşkanımıza olan sevgim azalmadı. hatta arttı, eşim sağ olsun tekerlekli sandalye ile beni istediğim yere götürüyor, halimize çok şükür. Başkanımızı çok seviyoruz. Etkinliğe eşimle birlikte gittik, çok memnun kaldık. Biraz ıslandık. “Ama değdi. Cumhurbaşkanı sevgimiz çok büyük. O yüzden hiçbir şey bizi durduramaz. Sizin aracılığınızla Sayın Cumhurbaşkanımıza selamlarımızı iletiyoruz. İnşallah bir gün yüz yüze görüşecekler” dedi.

BAŞKANIMIZ GELİNCE YAĞMUR ÇAMUR OLMADAN GİDİYORUZ

Mehmet Hörü, “Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz. Ne zaman Denizli’ye gelse yağmur çamur demeden eşimle gidiyoruz. Eşim de benim gibi başkanı seviyor. Tekerlekli sandalye kullanıyor olması buna engel değil. Bir gün Cumhurbaşkanımızla tanışmak isteriz. Cumhurbaşkanımız seçimi kazanacak. Biz başkanımızdan daha fazlasıyız. Memnun kaldık” dedi. Yaşlı çiftin 34 yaşındaki oğlu Şevket Duru, “Anneme 2017’deki darbe girişimini anma törenine giderken araba çarptı. eksilmedi.Her geçen gün arttı.Cumhurbaşkanımızı kelimelerle anlatılamayacak kadar çok seviyorlar.Anne ve babamı miting öncesi sınamak için ‘Yağmur yağıyor’ dedim. Zor olacak. Allah onu bizden ayırmasın diyeceksin.

AK PARTİ İL BAŞKANI ZİYARET ETTİ, EL öptü

AK Parti İl Başkanı Denizli Yücel Güngör, mitingin ardından Duru çiftini evlerinde ziyaret ederek ellerini öptü. Ziyaretinde konuşan Başkan Güngör, “Görmeyen gözlere, duymayan kulaklara çok güzel cevap verdiniz. Dualarınız yerini buldu. Allah’ın izniyle her zaman yanınızdayız.” Kimseye Ayrım Yapmam Herkesin Yanındadır Ne Mutlu Sana Pes Etme Aşk Böyledir Yağmurda Mazeretsiz Gidersin Yağmurluğunu Giyersin Ve Tekerlekli Sandalyeyle Böyle Gelmişsin dedi.

HEM GURUR HEM DUYGUSAL

Başkan Güngör, “Miting alanına gelişiniz ve ortaya çıkan fotoğraf bizi hem gururlandırdı hem de çok heyecanlandırdı. Bu aslında bizim için de büyük bir ders. Gücünüzden fazlasını yaptınız. Başkanımız çok sevilen bir insan. Denizli’de Cumhurbaşkanımıza sevgilerimizi sunuyoruz, onu orada tasdik etmek için ‘size geleceğiz’ dediniz. Ama Cumhurbaşkanımızın sevgisi sizi oraya getirdi” dedi.

Yoruma kapalı.