İnan Kıraç’a ikinci şok – Yaşam Haberleri

İş adamı İnan Kıraç, kızı İpek Kıraç’a 2020 yılında vefat eden Koç Holding kurucusu Vehbi Koç’un kızı Suna Kıraç’ın mirasından dolayı dava açtı. İnan Kıraç, 20.13’te tedbir konulmasını istedi. Eşi Suna Kıraç’ın vasiyetiyle kızı İpek Kıraç’a miras kalan Temel Ticaret ve Yatırım AŞ’nin %’si. Ayrıca kızı İpek Kıraç’ın sahip olduğu %25’lik hissenin Medeni Kanun uyarınca kendisine verilmesini talep etti.

YASASIZ PARA AKTARIMI İDDİASI

İpek Kıraç, babası İnan Kıraç’a dava açtı. İnan Kıraç’ın kaçakçılık yaptığını ve yapmaya devam ettiğini belirtti. İnan Kıraç’ın Suna Kıraç’a ait hesaptan yüz milyonlarca doları yasa dışı yollardan aktardığını ve Koç Holding hisselerinin bir kısmını 600 milyon TL’ye sattığını belirten İpek Kıraç, babasının mal varlığına tedbir konulmasını istedi.

FİRMA ÖLÇÜLENDİRİLMİŞTİR

İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’nde görülen baba ile kızı arasındaki miras davasında yeni bir gelişme yaşandı. İpek Kıraç’ın talebi üzerine mahkeme, İnan Kıraç’ın sahibi olduğu Karsan şirketinin hisseleri hakkında ihtiyati tedbir kararı verdi.

ÖZKAYNAK DURUMU REDDEDİLMİŞTİR

Öte yandan İnan Kıraç’ın kızı İpek Kıraç’a açtığı mirasçılık iptal davası İstanbul’daki Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme davayı reddetti. Gerekçeli kararda, Kıraç’ın mahkeme önünde itirafta bulunarak İpek Kıraç’ın isimli mirasçılık talebini kabul ettiği ve bu şekilde alenen ikrarda bulunduğu anlatıldı. Gerekçede, “Vaiz tayini kanunun emredici hükümlerinden biri olmadığından, geçersiz bir miras tayin belgesi tüm mirasçılar tarafından kabul edildikten sonra geçerlilik kazanır. Bu nedenle İnan Kıraç’ın vasiyetname düzenlenmesine ilişkin açıklamasına rağmen Mahkememizde kendisi tarafından açılmış olan veraset ilamının iptali davasının reddine karar verilmiştir.

İnan Kıraç’a kötü haber: Şirketin hisseleri askıya alındı.

Kızına miras davası açan İnan Kıraç şok etti: Şirketin hisseleri askıya alındı

Yoruma kapalı.