İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

ingiltere aile birleşimi vizesi, Birleşik Krallık’ta sevdiklerinizi bir araya getirmenin yasal yoludur. Özel duruma bağlı olarak kurallar farklıdır. Ancak, temel fikir benzerdir.

 

İNGİLTERE İçişleri Bakanlığı, aile vizeleri de dahil olmak üzere her türlü vizeyle ilgilenir. Sürece başlamadan önce, bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin ülkedeki varlığını İçişleri Bakanlığı’na bildirmelisiniz.

 

İki tür aile birleşimi vizesi vardır. Biri evli çiftler, diğeri evli olmayan eşler içindir. Bu iki vize türü, ebeveynlerin ve çocuklarının Birleşik Krallık’ta birbirlerine katılmalarına izin vermek için kullanılır.

 

Bir ailenin bir araya gelmesi için üç ana gereklilik vardır. İlk olarak, finansal yeteneğin kanıtı olmalıdır. Bu, yüksek bir gelir veya önemli miktarda tasarruf gösterilerek yapılabilir. İkincisi, ikisi arasında güçlü ve devam eden yakın bir ilişki olmalıdır. Son olarak, ebeveyn çocuğuna bakabilmelidir.

 

Aile birleşimi için çeşitli seçenekler olmasına rağmen, hükümet göçmenlerin yoksulluk içinde yaşamamalarını sağlamak için yeni düzenlemeler uyguluyor. İşi olmayan veya kendilerine destek olamayanların İngiltere’de kalmasına izin verilmeyecektir.

 

Aile birleşimi yasası tüm göçmenler için geçerli değildir, ancak Birleşik Krallık’taki mülteci statüsü başvurusunda başarılı olanların uygun olması gerekir. İngiltere İçişleri Bakanlığı size durumunuzun kişiselleştirilmiş bir değerlendirmesini verecektir. Uygun olup olmadığınızdan emin değilseniz, bir göçmenlik avukatına başvurun. İngiltere aile birleşimi sınavı ve İngiltere aile birleşimi kursu detaylı bilgi almak için britanniatime.com sitesini ziyaret edebilir ve doğru bilgiyi uzman eğitimcilerden alabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.