IQOS E-sigara Sipariş

IQOS E-sigara Sipariş

Sigaradan e-sigaraya geçen kullanıcıların ağız sağlığını inceleyen bu araştırmaya göre, daha güvenli bir alternatife geçiş sayesinde kullanıcıların IQOS E-sigara sipariş ağız sağlığı büyük ölçüde iyileşti. Bu tarafsız çalışma Calabrodental, Periodontal Hastalıklar ve Ağız Sağlığı Departmanı tarafından Crotone’de yürütüldü ve geçen Aralık ayında NCBI’de yayınlandı.

Katılımcılar, e-sigaraya geçiş yapan ve giriş günü, çalışmadan 60 gün ve 120 gün sonra ağız sağlığı değerlendirilen 110 yeni içici olarak alındı. Ayrıca heets sigara sipariş yeni kullanıcılar iki farklı kategoriye ayrıldı; 10 yaşından küçük (Grup 1) veya daha büyük (Grup 2) sigara içenler.

Çalışmanın başında yapılan testlere göre birinci grubun %85’inde 3 üzerinden 1 indeksi ile plak varken kalan %15’inde plak yoktu. Plasebo grubunda katılımcıların %75’inde 3’te 2 oranında plak bulunurken, diğerlerinde plaksız katılımcı olmadı. Çalışma iqos sigara sipariş sonunda yapılan çalışmalara göre birinci grubun %92’sinde, ikinci grubun %87’sinde plak temizliği gözlendi.

Ayrıca çalışmanın başlangıcında birinci gruptaki katılımcıların %61’inde ve ikinci gruptaki katılımcıların %65’inde diş eti kanaması vardı. Çalışma sonunda birinci gruptaki katılımcıların %92’sinde ve ikinci gruptaki katılımcıların %98’inde kanama olmadı.

Sigara içenlerin diş eti kanaması, plak oluşumu ve diş eti hastalığı risklerinin daha yüksek olduğu biliniyor ve bu çalışma, sigaradan e-sigaraya geçişin ağız sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu açıkça gösteriyor.

Çalışma sonunda genel sağlık ve ağız sağlığında kademeli iyileşme sağladık. Sonuç olarak, birçok katılımcı sigara içme isteklerinin önemli ölçüde azaldığını bildirdi. Bu çalışmaya dayanarak, e-sigaralar, ağız sağlığı ve genel sağlık üzerindeki yararlı etkileri açısından tütün sigaralarına değerli bir alternatif olarak kabul edilebilir.

 

Yoruma kapalı.