İş aramaya çıktı ölüm haberi geldi

Bursa’da düşen tek motorlu uçağın pilotu Hakan Köksal’ın (54) ve yolcu olarak bulunan Burcu Sağlam’ın (22) ölmeden dakikalar ilkin kokpitte çekmiş olduğu görüntüler ortaya çıkmıştı. Samsun’dan gelmiş olarak 15 yıl ilkin Bursa’ya yerleşen ailesiyle beraber yaşayan Sağlam, ilkin liseyi bıraktı, arkasından açıktan tamamlamış oldu ve üniversite okumaya karar verdi.

Ayrıca Sağlam, bir arkadaşıyla hanım kuaförü işletti. Daha iyi bir kariyer sahibi olmak isteyen Sağlam, 1 Aralık sabahı iş aramaya gittiğini söyleyerek evden çıktı. Sağlam, iş görüşmelerinin pozitif sonuçlanmaması üstüne umutsuzluğa tutuldu. Daha ilkin gene iş için tanıştığı işadamı Hakan Köksal’ı aradı. Sağlam, Köksal’ın bir sertifikayı almak için uçakla Pamukova Havaalanı’na gideceğini öğrendi.

Genç kız moral bulmak için Köksal’a kendisinin de uçağa binmek istediğini söylemiş oldu. Evden “İş görüşmesine gidiyorum” diyerek çıkan Sağlam’ın ailesi, kızlarının uçağa bindiğinden habersizdi. Yaşanmış olan facianın arkasından kaza haberlerini duyan Sağlam ailesi, kızlarının ölüm haberini yetkililerden gelen telefonla öğrendi.

Yoruma kapalı.