İşte FETÖ’cü ihaneti: Dolar artıyor diye sevinmişler

İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Savaşım Şubesi ekipleri, geçtiğimiz Şubat ayında örgütün güncel yapılanmasına yönelik operasyon gerçekleştirmiş oldu. Operasyon kapsamında 20 şüpheli hakkında adli işlem yapılırken, 13 şüpheli hakkında ‘terör örgütüne üye olma’ suçundan dava açıldı. Dava oluşturulan şüphelilerden biri de kadınlardan M.A. idi.


‘ÖRGÜT ÜYELERİNİ AYLIĞA BAĞLAMIŞ’

İddianamede M.A hakkında teşkilat sohbetlerine katılmış olduğu ve teşkilat mensuplarını mağdur olarak görmüş olduğu, teşkilat üyelerine aylık olarak para yardımında bulunmuş olduğu, örgütün amacını benimsediği ve hiyerarşik yapısına dahil olduğu, bu suretle verilecek görevleri yerine getirmeye hazır olmak suretiyle kendi iradesini teşkilat iradesine terk etmiş olduğu, dolayısıyla silahlı terör örgütüne üye olma suçunu islediği, ek olarak terör örgütü mensuplarına fon sağlamak suretiyle terörizmin finansmanı suçunu işlediği açıklandı.

‘TELEFONUNDAN ÇIKANLAR ÖRGÜTÜN NİYETİNİ ORTAYA KOYDU’

İddianamede M.A’nın telefonundan çıkanlar mesajlarda yer aldı. Mesajlarda örgütün mevcut hükümeti devirme isteği bir kez daha gözler önüne serildi. M.A’nın KHK kapsamında ihraç edilen hanım arkadaşı mühendis H.H. içinde geçen mesajlarda, “Dolar artacak ve hükümeti zora sokacak. Bizde hükümetin zora girmesi için doların artmasını istiyoruz” ifadelerini kullandığı açıklandı. Mesajların devamında ise iki hanım içinde, “Devran dönecek. Keser döner sap döner bigün bizlere döner. Mevcut hükümet iktidardan düşecek. Tekrardan teşkilat söz sahibi olacak. Örgütün söz sahibi olması ile FETÖ yapılanması ile savaşım veren devlet görevlileri ve hükümetten hesap sorulacak” konuşmaları yer ediniyor.

‘CUMHURBAŞKANINI ÖVÜCÜ KONUŞMALARDAN RAHATSIZLIK DUYMUŞ’

İddianamede M.A’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik övücü mesajlardan rahatsız olduğuna da yer verildi. M.A. bu mevzuda kendisini şu sözlerle savundu: “FETÖ mevzusunda milleti rahatsız etmesinden dolayı rahatsız oluyorum. FETÖ mevzusundan dolayı etrafımda oldukça fazla mağdur olduğundan, işinden olanlar olduğundan ben de o kadarcık bir tepki gösterdim. Suçsuz kişilerin suçlu konuma konulmasından dolayı rahatsız oldum. Bigün devranın döneceğinden bahsederken, FETÖ’den dolayı insanoğlu mağdur olmasın, FETÖ vakaları bitsin manasında kullandım. FETÖ vakaları olmasaydı ülkenin daha iyi olacağını düşünüyorum. Mevcut düzenin beni rahatsız ve tedirgin etmesinin sebebi, etrafımda olan insanların FETÖ’den dolayı mazlum duruma düşmesidir. Onlar için üzülüyorum.”

Yoruma kapalı.