Kalp krizi geçiren polis memuru son yolculuğuna uğurlandı

Körfez ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı koruma ofisinde 6 yıl görev yapan polis memuru Yunus Bozkurt (50), evinde kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan Bozkurt, burada yapılan tüm ameliyatlara rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden polis memuru için bugün Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü binasında tören düzenlendi.

Törene Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, Kocaeli Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Kocaeli İl Jandarma Komutan Yardımcısı, Jandarma Albay Mehmet Serhan Aksoy, şube müdürleri, polisler ve Bozkurt ailesinin yakınları katıldı.

BABASININ ŞAPKASINI ÇIKARMADI

Yunus Bozkurt’un Türk bayrağına sarılı tabutu, meslektaşlarının omuzlarında tören alanına taşındı. Vali Yardımcısı Ekrem Çalık ve Kocaeli Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Yunus Bozkurt’un eşi Zeynep, ağabeyi Mehmet ve kızları Esmanur (18), Ezgi (16) ve Mina’ya (10) başsağlığı diledi.

Yunus Bozkurt’un küçük kızı Mina, tören boyunca babasının şapkasını takmadı. Bozkurt’un yeğeninin 9 aylık oğlu Yağız Ali, tören sırasında polis montunu giyip polisin kucağından ayrılmadı.

“Kocam için iyi olmadı, görevini başardı”

Yunus Bozkurt’un eşi Zeynep Bozkurt, “Eşime yakışmadı şimdi ne yapayım. Beni 3 çocukla baş başa bıraktı. Nasıl karşı koyacağım. Yavrularımı eğik bıraktı. Görevinde hiç hainlik yapmadı.” O da kahraman unvanını aldı, eşime madalyalar ve altınlar verildi.Görevinde başarılıydı.

Tanrım, onu cennetine götür, bana direnme gücü ver. Çok üzücü bir şey oldu, birdenbire oldu.” Daha sonra Körfez Asri mezarlığına defnedildi.

Yoruma kapalı.