Kayınbiraderini öldüren Ayşe Temel’e müebbet istendi

3 çocuk annesi Ayşe Temel, geçtiğimiz yıl Konya’da 12 Aralık gecesi kendisine 3 yıl tecavüz ettiğini iddia ettiği eniştesi Murat Can Eskici’yi bıçaklayarak öldürdü.

Gözaltına alınmasının ardından suçunu itiraf eden Eskici, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı cinayetle ilgili soruşturmayı tamamladı. Ayşe Temel’in “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle yargılandığı iddianame, Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianamede ifadesine de yer verilen Ayşe Temel, cinsel ilişkilerinin 3 yıl önce başladığını, bu ilişkilerin Eskici’nin baskı ve tehditleri sonucu yapıldığını, Eskici’nin kendisine cinsel ilişki sırasında müstehcen videolar izlettirdiğini ve video çektiğini söyledi. ve çıplak fotoğrafları. Son zamanlarda Eskici ile ilişkiye girmek istememesine rağmen elinde çocuklarının çıplak videoları ve fotoğrafları olan ve bunları internete koymakla tehdit edilen Temel, Eskici’nin diğer akrabalarına yönelik tacizlerini duyunca ilişkiye girdi. evine götürmek istemediğini ancak eşinin ve kayınpederinin ısrarı üzerine aldığını söyledi.

‘FANTEZİ KURACAĞIZ, ONU DOLAPTA ÖLDÜRDÜ’

İddianamede Temel’in eniştesini nasıl öldürdüğü detaylandırıldı. İddianameye göre Temel bu ilişkiye dayanamayarak Eskici’yi hayal ürünü seks yapmaya ikna ederek ellerini ve ayaklarını çekyatta bağladı. Önce kafasına çuval geçirerek Eskici’yi boğmaya çalıştı ama başaramayınca Eskici’yi karnından ve boynundan defalarca bıçakladı. Bıçağı bir poşete sarıp klozetin deliğinden dışarı attıktan sonra, çamaşırlarını ve Eskici’yi bağladığı atkıları çamaşır makinesinde yıkadı.

‘TEYZESİNE VE AKRABALARINA DA MESAJ ATTI’

İddianamede, bekar Murat Can Eskici’nin Cihanbeyli ilçesinde uzun süre yaşadıktan sonra, diğer ağabeyinin eşine ve yurt dışında bulunan başka bir akrabasının eşine tacizde bulunduğu gerekçesiyle dövülerek ailesinden kovulduğu için ilçeyi terk ettiği ve bunların sorunların üzeri örtülmüştür. .

Savcı: ‘MURALI OLARAK ENDİŞELENMELİ VE AYNI EVDE KALMASINA İZİN VERİLDİĞİNİN FARKINDA OLMASI GEREKİR’

İddianamede, Eskici’nin tehdit ve zorlamalarının ardından 3 yıldır devam eden cinsel ilişkilerin suçu ortadan kaldırmaya yönelik olduğunu teyit eden Cumhuriyet Savcısı, zanlının telefonunda bulunan pornografik videolarda ilişkinin cinsel ilişkiye dayandığını doğruladı. onay. Yakınına karşı örtülü cinsel ilişkide bulunduğu ve uyuşturucu kullandığı iddiasıyla zanlının eşi ve babasının suçlu kişiliğini bilmesine rağmen izin verilmesi yasal olmamakla birlikte ahlaki ve vicdani olarak sorgulanması gerektiğini belirtti. bu kişiliğe sahip birinin Ayşe Temel ile aynı evde kalması. .

Yoruma kapalı.