Kayınpederini önce ezdi sonra silahla vurdu

23 Haziran’da 2022’de Şişli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde vazife icra eden ve eşiyle boşanma aşamasında olduğu öğrenilen Ersin Sertçelik, bununla beraber amcası olan kayınpederi Mahir Sertçelik’i araçla çarptıktan sonrasında pompalı tüfekle ateş ederek öldürmüştü.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Hazırlanan iddianamede Ersin Sertçelik ile kardeşi Gökhan Sertçelik hakkında maktul Mahir Sertçelik ve Elmas Sertçelik’i geçen yıl evinin önünde bıçakla tehdit ettikleri nedeni öne sürülerek “silahla tehdit” ve “hakaret” suçlarından oluşturulan davanın 23 Haziran’da İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldüğü bildirildi. Son duruşmadaki vakalar sonrası kayınpederini öldürmeye karar verilmiş olduğu belirlenen şüphelinin, cinayeti tasarlayarak işlediği tespit edildi. Ersin Sertçelik hakkında “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

HAKİM KARŞISINDA

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ersin Sertçelik bulunmuş olduğu cezaevinden getirildi. Mahir Sertçelik’in eşi Elmas Sertçelik ve kızı Meral Sertçelik ve taraf avukatları katıldı. Vakaya ilişkin savunmasını veren Ersin Sertçelik, iddianameyi kabul etmediğini belirterek “Tasarlayarak kimseyi öldürmedim. Vaka günü mahkeme salonu içinde sövgü ve hakaret etti. Hatta hakim bey onu dışarı çıkardı” dedi.

ÖNCE EZDİ SONRA SİLAHLA VURDU

Savunmasına duruşmanın öğleden sonrasında bittiğini, eve gittiğini belirterek “Üzerimde baskı vardı. ‘Seni iş gerinde barındırmayacağım’ diyordu. Kastım öldürmek değil korkutmak amaçlıydı. Gittiğimde sövgü etti sakinleşmedim, otomobille çarptım yere düştü gene sövgü etti. Otomobilden babamdan kalma silahı alıp ateş ettim. Öldürme gayem yoktu. Başımıza bu tarz bir olay geldi pişmanım” diyerek savunmasını sonlandırdı.

“BABAMIN KÜFÜR ETTİĞİNİ DUYMADIM”

Ersin Sertçelik’in boşanma aşamasında eşi Meral Sertçelik ”Biz evlendiğimizde ailesi onu istemiyordu. Eşyaları babam aldı. Babası öldükten sonrasında benim babamın yanına gelip kavga çıkardı ve ”Sizin yüzünüzden kanser oldu” dedi. Mahkemede babamın sövgü ettiğini duymadım” beyanında bulunarak şikayetçi bulunduğunu belirtti.

TANIKLAR DİNLENDİ

Dosya kapsamında tanıklar dinlendi. 23 Haziran tarihinde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen hakaret ve tehdit davasına ilişkin mahkeme katibi şahit olarak dinlendi. Yazman, ”Duruşmada önlem amaçlı güvenlik vardı. Maktul hakaret yada sövgü etmedi” dedi. Öteki bir şahit olan İbrahim Ç., ”Vaka anında Ersin Sertçelik’in otomobiliyle geri geri gidip çarptığını, peşinden araçtan inerek yakın mesafeden ateş ettiğini gördüm. Başka bir aracın arkasına saklanmıştım. Tabanca sesleri kesildikten sonrasında uzaklaştım” ifadesine bulunmuş oldu.

ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, sanık Ersin Sertçelik’in tutukluluk halinin devamına ve gelecek oturum tanıkların dinlemesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Yoruma kapalı.