Kocasını bıçakla öldürmüştü! Sözleri dehşete düşürdü: Beni erkeklere pazarlıyordu!

Geçen yıl Ekim ayında iddiaya nazaran aralarında boşanmak istediği eşi Tahir Yıldız (35) ile münakaşa yaşayan 3 çocuk anası Sibel Yıldız (25), irdelemenin büyüyerek kavgaya dönüşmesi üstüne eşini göğsünden bıçakladı. Komşuların suç duyurusu üstüne vaka yerine 112 Acil Sıhhat ekibi sevk edildi. Ağır yaralanan Tahir Yıldız, ilk müdahalesinin peşinden ambulansla kaldırıldığı Eskişehir Kent Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Olayın peşinden evden kaçan şüpheli Sibel Yıldız, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Katliam şüphelisi hanım emniyetteki işlemlerinin peşinden sevk edilmiş olduğu barış ceza hâkimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının peşinden hazırlanan iddianame ile şüpheli Sibel Yıldız hakkında ‘eşi kasten öldürmek’ suçundan Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.
Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Sibel Yıldız mahkeme salonunda hazır bulunmuş oldu. Duruşmaya maktul Tahir Yıldız’ın kardeşleri A.K, D.S. ve taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, sanık savunması ve müşteki ifadelerini dinledi.

“SON DOĞURDUĞUM ÇOCUĞUN BABASI EŞİM DEĞİLDİ”

Mahkemedeki savunmasında eşinden boşanmak istediğini sadece eşinin kabul etmediğini, bu sebeple tartıştıklarını söyleyen sanık Sibel Yıldız, “Eşimin vaka tarihinde uzaklaştırması vardı. Daha öncesinde de beni dövüyordu, bu yüzden uzaklaştırma aldırmıştım. Vaka günü de esasen tartıştık. Eşim eve başka erkekler alıyordu, beni o erkeklere pazarlıyordu. Son doğurduğum çocuğun da babası esasen eşim değildi fakat kim bulunduğunu bilmiyorum. Ben bu ilişkilere kendi rızam ile girmedim. Eşim bana zorla yaptırdı, beni ‘evlatları elinden alırım’ diyerek tehdit etti. İkiz çocuklarımdan biri kız, ‘kızını alırım, tekrar göstermem’ dedi. Eşimden boşanmak istedim. İkametimizde eşim kalıyordu, ben o gün eşyalarımı toplamak için eve geldim. Ondan boşanmak istediğimi söyledim fakat eşim kabul etmedi. Bunun üstüne ben evden çıkıp ailemin yanına gittim. Akşam yine geri geldim. Ben geldiğimde kimse yoktu. Eşim sabah eve geldi, kapıyı çaldı. Anahtarı olmadığı için açamadı. Ben de kapıyı açtım. Eşimle boşanma sebebiyle tartıştık. Bana ‘Seni öldürürüm, çocuklarını elinden alırım’ dedi. Biz bu tartışmayı yaparken komşumuz E.Y. de bu vakası görmüş oldu. Eşim münakaşa esnasında evden bıçağı aldı. Beni tehdit etti, komşumuz olmasaydı benim hayatım söz mevzusuydu. Ben bıçağı onun elinden almaya çalışırken bıçak ona denk geldi. Onun elinden bıçağı ben aldım. Eşime bir kere sol göğüs kısmından bıçak darbesi vurdum. Apar topar pansuman yaptırmaya gittim. Sonrasında da eşime yardım etmek için ambulans çağıracaktım fakat eşimi evde bulamadım” dedi.


Yoruma kapalı.