Korumalığını yaptığı gece kulübünde can verdi

Ataşehir’de bulunan bir gece kulübünde 5 Haziran tarihinde yaşanmış olan vakada silahlar konuşmuş, gece kulübüne girmek isteyen Murat Dinler ve Dinleri’i içeri almak istemeyen kulübün koruması Emre Yılmaz içinde münakaşa çıkmıştı. Arbedenin peşinden gece kulübüne girmeyi başaran Dinler, işletme sahibi olan Nizamettin Özlü’nün yanına giderek ‘Beni iyi mi içeri almazsınız’ diyerek tabanca çekmiş, Emre Yılmaz ise Dinler’e peş peşe ateş etmişti. Vaka sonrası Murat Dinler yaşamını kaybederken, Emre Yılmaz tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

KORUDUĞU GECE KLÜBÜNDE CAN VERDİ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı mevzuyla ilgili yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Hazırlanan iddianamede Ataşehir’de bulunan gece kulübünün koruma işlerini daha öncesinden Murat Dinler’in yapmış olduğu ve vaka günü arkadaşları ile beraber kulübe geldiği anlatıldı. Murat Dinler’in arkadaşları ile beraber kulübe girerken kapının açılmamasından dolayı arbede çıkmış olduğu, Murat Dinler’in ise “Bizlere iyi mi kapıyı açmazsınız. Siz bizi tanımıyor musunuz?” diyerek küfretmeye başladığı kaydedildi.

HAVADAKİ MERMİLER BİR CAN ALDI

Daha sonrasında Dinler’in Muhammed Adalı’ya tokat attığı, kulüp kapısının orada da havaya iki el ateş etmiş olduğu belirtilen iddianamede alkol ve uyuşturucunun tesirinde olan Murat Dinler’in mekan sahibi Nizamettin Özlü’nün başına tabanca dayadığı esnada içerden gelen Emrah Yılmaz ateş etmeye başladığı, yaşanmış olan arbede sonrasında Murat Dinler ve Emrah Yılmaz karşılıklı olarak ateş etmiş olduğu, silahlı kavga sonrasında Murat Dinler’in vaka yerinde yaşamını kaybetmiş olduğu ifade edildi.

“MÜDAHALE ETMESEYDİM O BİZİ ÖLDÜRECEKTİ”

Murat Dinler’in Adli Tıp Kurumunda meydana getirilen otopsisinde vücudunda 7 tane mermi girişinin olduğu tespit edilirken şüpheli Emrah Yılmaz’ın ifadesine “Mekanı ortalama 1 ay ilkin devraldık. Birinin silahla mekanı girmeye çalıştığını duyduk. Hedefimiz vakaları yatıştırmaktı. Murat Dinler ortağım Nizamettin Özlü’nün kafasına tabanca dayadığını gördüm. Bende öldüreceğini düşünerek silahımı çıkardım ve ateş ettim. Sonrasında Murat ile karşılıklı birbirimize ateş ettik. Murat benim kalbime ateş etti fakat koluma geldi. Ben müdahale etmeseydim Murat Nizamettin’i öldürücekti. Suçlamayı kabul etmiyorum” söylediği kaydedildi.

21 YIL HAPSİ İSTENDİ

İddianame şüpheli Emrah Yılmaz hakkında “Haksız tahrik altında kasten öldürme” suçundan 18 yıla kadar, 6136 sayılı Yakıcı Silahlar ve Bıçaklar ile Öteki Aletler ile ilgili kanundan ise 3 yıla kadar cezalandırılması istendi.

Yoruma kapalı.