Kraliçe 2. Elizabeth’in çocukları, unutamadıkları anılarını anlattı

Prenses Anne

Kraliçe Elizabeth’in evlatları, anneleriyle geçirdikleri ve unutamadıkları anları BBC’ye söyledi.

Merasim öncesi taç giyme pratiği

Kral Charles, annesinin 1953’teki taht giyme töreni öncesi bir anısını paylaştı:

“Küçükken banyodaydım ve içeri annem girdi, taç giyme töreni öncesi tacını giyme alıştırması yapıyordu.

“Bunun benzer biçimde olağanüstü anları hiçbir süre unutmayacağım.”

Kral Charles

Anası hükümdar olduğunda Charles üç yaşındaydı.

Şimdi 73 yaşlarında ve Kral olmadan ilkin en fazla deneyim kazanmış hükümdar olarak tarihe geçti.

Fakat annesiyle söyleşi etmeyi oldukca özleyeceğini söylemiş oldu:

“Daima oradaydı. Hangi mevzu olursa olsun ona gidip konuşabilirdim. Bu, eksikliğini en oldukca hissettiğim şeylerden biri olacak.”

Dinlence anıları

ata bindikleri an

Kaynak, Getty Images

Kraliçe’nin tek kızı Prenses Anne, kamuoyu önünde geçen bir ömürde, baş başa geçen anların oldukca ender bulunduğunu ve çoğu zaman tatillerde bu imkanı bulduklarını söyledi.

BBC’ye konuşan 72 yaşındaki Prenses Anne “O anlarda oldukca şey yaşıyorduk ve muhtemelen onun da en oldukca keyif alınmış olduğu anlardı. Şu sebeple o anlarda sevilmiş olduğu her şey vardı: Kırsal bölgeler, atlar, köpekler, özgürce dolaşmak ve kamuoyunun gözü önünden birazcık da olsa uzaklaşmak” dedi.

‘Gözlerine inanamamışlardı’

Kraliçe’nin en genç oğlu Prens Edward, “muhtemelen film prodüksiyon tarihinde en şaşırtıcı an” olarak tanımladığı anı söyledi: Kraliçe 2. Elizabeth’in 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için Olimpiyat Stadı’na gelişi ve öncesinde piyasaya sürülen video.

Videoda Kraliçe Elizabeth, meşhur gizli saklı gizmen James Bond’u beş kez canlandıran erkek oyuncu Daniel Craig ile Buckingham Sarayı’nda buluşuyor.

Köpekleriyle beraber yürüdükten sonrasında helikoptere biniyor ve sonrasında da atlayarak Olimpiyat Stadı’na giriş yapıyor.

58 yaşındaki Prens Edward o anları şöyleki söyledi:

“Daniel Craig, James Bond rolünü üstlenen Buckingham Sarayı’na girdiğinde hepimiz Kraliçe’yi kimin oynayacağını merak ediyordu. Ve aniden gördüler ki aslına bakarsak Kraliçe kendisini canlandırıyordu.

“İnsanlar gördüklerine inanamadı.

“Bu oldukca olağan dışı bir andı bundan dolayı fantastik bir mizahi yönü vardı. Ve annem bunu film yayınlanmadan ilkin kimselerle paylaşmadı, çekim ekibinin haricinde kimsenin haberi yoktu.”

Yoruma kapalı.