Kuyumcu soyguncuları attıkları maskeden yakalandı

14 Eylül 2015 tarihinde Şehitkâmil ilçesi Belkız Mahallesi 19. Cadde üstündeki bir kuyumcu dükkanına gelen silahlı ve maskeli 3 şahıs, iş yeri sahibi Şahin Demir’i silahla vurarak öldürdükten sonrasında güncel değeriyle ortalama 500 bin TL değerinde altının çalarak kayıplara karışmıştı.

Olayın arkasından Gaziantep Güvenlik Müdürlüğü Katliam Yazıhane Amirliği ekipleri, vaka yerindeki delilleri biriktirerek şüphelilerin kimliklerini tespit edip yakalamak için emek verme başlattı.

Vaka Yeri İnceleme ekiplerinin kuyumcuda ve şüpheli şahısların kaçış güzergahında yapmış olduğu araştırmada bulmuş olduğu maske incelenmek suretiyle Diyarbakır Bölge Kriminal polis Laboratuvarına gönderildi. Maske üstünden alınan DNA örnekleri incelenen laboratuvarda örneklerin kime ilişik olduğu belirlendi. 27 Haziran 2022’de gelen laboratuvar sonuçlarında ise maskenin, daha sonraki tarihte işlediği “yağma” suçundan dolayı halen cezaevinde tutuklu bulunan M.K’ya ilişik olduğu belirlendi.

Katliam Bürosu dedektifleri tarafınca şüpheli şahısların kaçış güzergahında meydana getirilen incelemede ise F.K. ve Y.A. adlı 2 şüpheli şahsın vakayla bağlantılı bulunduğunu belirleyince 22 Ekim 2022 tarihinde iki şüpheli düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler, sevk edildikleri Adli Mercilerce adli denetim şartıyla özgür bırakıldı.

AYNI AİLEYE İKİNCİ SALDIRI

Öte taraftan Şahin Demir’in ağabeyi Vahdet Demir’in çalıştırdığı kuyumcu dükkanı da vakadan 4 ay sonrasında soygun girişimine sahne olmuş, kardeşinin ölümü sebebiyle önlemli davranan Demir, Hafız Tevfik Caddesindeki işyerine gelen yüzleri maskeli 4 şüpheliye av tüfeğiyle ateş açarak karşılık verdi. Soyguncuların da ateş açması üstüne Demir ile şüphelilerden ikisi yaralanmış, öteki 2 şüpheli ise vaka yerinden kaçmıştı.

Yoruma kapalı.