Madencilerden mucize kurtarmalar – Yaşam Haberleri

6 Şubat günü saat 04.00 sıralarında 10 ili vuran 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremde Türk Taşkömürü’ne bağlı Zonguldak ve Amasra İşletmeleri’nden toplam 1.252 madenci, Hatay, Adıyaman ve Antakya’da 24 saat çalışarak hayat kurtarmaya devam ediyor. depremden etkilenir. Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan madenciler, görev yaptıkları deprem bölgelerinde günün 24 saati enkaz altında kalan yaralıları kurtarmak için adeta zamanla yarışıyor.

Zonguldak Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) madencileri, depremden 88 saat sonra 10 saatlik çalışmanın ardından saat 20.30 sıralarında enkaz altında kalan yaralı İbrahim Halil ve eşi Ayla Halil’i çıkarmayı başardı. O anlara tanık olan madenci, “Allah razı olsun” dedi. duygusal anlar yaşadı.

Hatay’da çalışmalarını sürdüren maden işçileri, depremin 88. saatinde bir mucize gerçekleştirdi. Yaklaşık 10 saattir uğraşan madenciler, diğer kurtarma ekiplerinin yardımıyla göçükte kalan Ayla ve İbrahim Halil’e ulaşmayı başardı. Madenciler ve diğer kurtarıcılar şu anda sevindiler. TTK Kozlu İşletme Müdürlüğü’nde görev yapan madenci Mevlüt Davul, “Allah razı olsun” diyerek gözyaşlarını tutamadı ve duygulu anlar yaşadı. Sağlık ekipleri tarafından tedavi altına alınan yaralı çift hastaneye kaldırıldı.

Madencilerin tecrübeleri ile deprem bölgesinde onlarca kişinin hayatını kurtardığı iddia edildi.

Madencilerden mucizevi kurtarışlar | video

Yoruma kapalı.