Milyonluk vurgun yapan şebeke yakayı ele verdi

Muğla Köyceğiz ilçesi Pınar Mahallesi’nde ikamet eden Alican Y., alışveriş sitesinden görmüş olduğu satın almak için ilanda belirtilen M.S. ile iletişime geçti. Kendisine verilen hesap numarasına telefon karşılığında 9 bin TL gönderdi. Sadece Alican Y., satıcının telefonunu kapattığını ve ürünü göndermemesi üstüne dolandırıldığını anlamış ve Köyceğiz İlçe Jandarma Komutanlığı’na müracaatta bulunmuş oldu.

Şüphelilerin tespiti, yakalanması ve delillerin ele geçirilmesi amacıyla Muğla İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü JASAT Timleri tarafınca, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla bankalardan hesap hareketleri temin edildi. Meydana getirilen incelemede şüphelilerin hesaplara atılan paraları aynı gün ve saat içinde 3 yada 4 değişik şahsa ilişkin hesaplara sıralı olarak gönderdikleri ve başka hesaplara aktararak ATM’den çektikleri tespit edildi.

Milyonluk vurgun meydana getiren şebeke yakayı ele verdi | Video

2 MİLYONLUK VURGUN

Şüphelilerin hesap hareketleri üstünde meydana getirilen titiz araştırma ve meydana getirilen emek harcamalar sonucu birbirleriyle bağlantılı oldukları belirlendi. Azerbaycan uyruklu üniversite öğrencileri G.B., J.S. ile A.E. ve gezim şirketi alan kişi temsilcisi H.U.’nun bu işlemleri organize şekilde yaptıkları ve Türkiye genelinde 44 ayrı dolandırıcılık vakasından ortalama 2 milyon TL para hesaplarına geçirdikleri tespit edildi.

MERSİN’DE YAKALANDILAR

Şüpheliler, Muğla İl Jandarma Komutanlığı JASAT timleri tarafınca Mersin’de meydana getirilen operasyonla yakalandı. Şüphelilerin bulundukları üç ayrı adreste meydana getirilen arama sonucu; 10 banka kartı, 2 hesap kartı, 2 laptop, 6 cep telefonu, 9 sim kart, 1 hesap hareketlerinin yazılı olduğu ajanda ve mobil bankacılık hesabında 200 bin TL para ele geçirildi.

2 ŞÜPHELİYE TUTUKLAMA

Gözaltına alınan şüpheliler, ifadelerinin alınmasının peşinden Köyceğiz Barış Ceza Hâkimliğine sevk edildi. Şüphelilerden G.B. ve J.S. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öteki şüpheliler H.U. ve A.E. adli denetim şartıyla özgür bırakıldı.

Yoruma kapalı.