Mısır Vize İstiyor Mu? Türkiye’den Mısır’a Gidişte Vize Ve Pasaport Gerekiyor Mu, Kalktı Mı, Kimlikle Gidiliyor Mu?

Mısır vize istiyor mu sorusu genel olarak web üstünde araştırılan bir mevzudur. Ülkenin birçok kültürel zenginliğinin bulunması buraya olan ziyaretleri arttırmıştır. Mısır piramitlerini görmek için dünyanın her yerinden insanoğlu geldiği benzer biçimde Türkiye’den de birçok turisti çekmektedir. Bu ziyaretlerin artması da Türk vatandaşlar tarafınca birçok suali peşinden getirmiştir. Yazımızda hepimiz de Mısır vize istiyor mu, Türkiye’den Mısır’a gidişte vize ve geçişlik gerekiyor mu, kalktı mı benzer biçimde soruların cevaplarını vererek detaylı şekilde informasyon paylaşımında bulunduk. Yazımızı okumaya devam ederek bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mısır Vize İstiyor Mu?

Mısır kültürel ve gezim bakımında birçok mühim unsuru taşımaktadır. Piramitler, İskenderiye benzer biçimde fazlaca bilindik gezim unsurlarının sahibi olan Mısır birçok turisti de ülkeye çekmektedir. Türkiye’den de birçok turiste ev sahipliği meydana getiren Mısır, Türk vatandaşları için şu vize prosedürlerini kullanmaktadır: Mısır’a gezi edecek olan Türk vatandaşlarından umuma mahsus şu demek oluyor ki bordo geçişlik taşıyan geçişlik sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun haricindeki hizmet, hususi ve diplomatik geçişlik sahibi kişiler vizeden muaf tutulmaktadırlar.

Vize Kalktı Mı?

Ülkemizden Mısır’a ziyaret etmek için vatandaşların kullandığı pasaportlar fazlaca önemlidir. Zira diplomatik, hususi ya da hizmet pasaportu olan vatandaşlardan geçişlik istenmezken bordo şu demek oluyor ki umumi pasaporta haiz olan kişilerden vize istenmektedir. Mısır vizesi için İstanbul Mısır Konsolosluğuna, Ankara Mısır Büyükelçiliği ve yetkili vize merkezlerine başvurmak gerekir.

Yoruma kapalı.