Mısırlı gencin görme engeli Türkçe öğrenmesine engel olamadı

“MUHAMMED, KALBİYLE GÖREN BİR ÖĞRENCİ”

Görme engelli Muhammed’e çevrim içi kurslarla Türkçe öğreten Kahire YEE okutmanı Hacer Abdullah, onu “kalbiyle gören bir talebe” olarak tanımladı.

Muhammed’e derslik arkadaşlarının da yardımıyla telkin yöntemini kullanarak Türkçe öğrettiğini aktaran Abdullah, “Muhammed beni başarısıyla ve azmiyle fazlaca mutlu etti. Umut ediyorum ileride fazlaca daha güzel başarılara imza atar.” diye konuştu.

KURS ARKADAŞLARIYLA BULUŞMAK İÇİN 6 SAAT YOL GELDİ

Kahire YEE Koordinatörü Güvenilir Boyraz da Muhammed’in kendileri için fazlaca hususi ve engel tanımayan biri bulunduğunu ve Enstitü olarak Mısır’ın her yerinden her türlü kesime hitap edecek şekilde faaliyetlerini sürdürdüklerini söylemiş oldu.

Minya kentinde yaşayan Muhammed’in babasıyla beraber toplu taşımayla 6 saatlik yolu aşarak Kahire’deki merkezlerini ziyarete geldiğini belirten Boyraz, “Merkezimizde hocası ve çevrim içi derslik dostlarıyla buluştu. Tüm derslik arkadaşları kurs süresince kendisine destek olmuşlar. Sesli kayıt yapmış olup ona göndermişler. Merkezimizdeki eğitimine devam etmesi için ikimiz de kendisine parasız Türkçe kursu armağan ettik.” dedi.

Bir vasıta kiralayarak Muhammed’e hocası ve derslik dostlarıyla beraber Kahire’deki Türk eserlerini gezdirdiklerini kaydeden Boyraz, “Muhammed dün akşam ‘Hayatımın en güzel gününü yaşadım’ demiş. Bu bizi de fazlaca mutlu etti.” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.