Oğlu taciz edilen anne adalete seslendi “Bu sapıkları serbest bırakmayın”

Kırşehir Belediyesinde çalışan M.Z.’nin, 14 yaşındaki B.T.’ye cinsel organının fotoğrafını gönderdiğini iddia ederek şikâyette bulunan anne Y.D. belediye yetkililerinin olayın üstünü örtmeye çalıştığını iddia etmişti. Vakayla ilgili savcılık tarafınca başlatılan soruşturma çerçevesinde ifadesi alınan şüpheli M.Z. adli denetim şartlarıyla özgür bırakıldı. Anne Y.D. karara isyan ederek şüphelinin tutuklu yargılanmasını istedi.

“TUTUKLAMA İSTİYORUM”

Kırşehir Adliyesi önünde izahat icra eden Y.D., “Oğlumu rahatsız etme eden bu sapık özgür bırakılmış. Ben buna karşıyım. Bu vakası belediyeye bildirdiğimde vakası çözmek yerine beni içeri kapatıp darp ettiler. Hususi kalem müdürü ve Personel Müdürü beni belediyede bir odaya kapatıp darp etmeye kalktılar. Darp raporum var. Onlara da sesleniyorum vicdanınız yok mu? Bir söz çıkarmışlar, anne para istiyormuş. Soruyorum kimin evladına kim kaç para kıymet biçebilir? Bu insanın tutuklanmasını isterim. Tutuklasınlar o sapığı daha kaç gencimize el uzatacaklar. Vicdanları yok mu?” dedi.

“HER ŞEYE GÖZ YUMUYORLAR”

Belediye yetkililerinin mesuliyet alması icap ettiğini belirten anne Y.D., “Olayın üstünden dört gün geçmiş olduğu halde arayıp geçmiş olsun demediler. Hepimiz aradı onlar aramadı. Bu bizim için parti meselesi değil, insanlık meselesi. Her şeye göz yumuyorlar. Belediyede mazot çalındı göz yumdular. O hırsızlar hemen sonra iki genci öldürdüler. Bizim çocuklarımız da mı öyleki olsun. Göz mü yumacaklar, kapatacaklar mı mevzuyu? “Aman ses çıkarmayın belediyenin adı çıkar” diyorlar. Umurumda bile değil. Benim çocuğuma kimse el uzatamaz. Bu adamı özgür bırakanlar da elini vicdanına koysun. Benim çocuğum okula gitmek istemiyor, psikolojisi bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Kırşehir Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Yazıhane ekiplerince Bağbaşı Mahallesi’nde yaşayan M.Z., geniş güvenlik önlemleri altında evinden alınarak Ahi Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Yoruma kapalı.