Öğretmenden, öğretmen öğrencisine sürpriz kutlama

Sabah saatlerinde talebesi olan öğretmen Yakup Alageyik’in derste olduğu esnada Ağrı İl Ulusal Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı ile Kızılay gönüllüleri eşliğinde Yeşilova Köyü İlk ve Ortaokuluna gelen Öğretmen Halis Aslan, ders esnasında sınıfa girerek, eskiden talebesi olan derslik öğretmeni Yakup Alageyik’in 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Ansızın sınıfta eski öğretmenini karşısında gören Alageyik, büyük mutluluk yaşadı.

Kutlama sonrası duygularını dile getiren Öğretmen Halis Aslan, bir öğretmenin alabileceği en büyük hediyenin, yetiştirmiş olduğu öğrencileri iyi yerlerde görmek bulunduğunu söylemiş oldu.

‘Bu ülkeye, eğitim camiamıza bu şekilde gençler yetiştirdiğimiz için fazlaca gururlu ve mutluyuz’

Öğretmenler Gününde almış olduğu en güzel hediyenin öğrencisini sınıfta öğretmen olarak görmek bulunduğunu belirten Aslan: ” Hem ben hem de öğrencim Yakup’ta Eleşkirtliyiz. 2007 senesinde öğrencimdi. O günden bu güne geldik fazlaca şükür. Bu şekilde olan bir organizasyon bizi fazlaca mutlu etti. Öğrencimizle beraber olmak bizlere hakikaten erdemlik kattı. Şimdi bir öğretmenin yetiştirmiş olduğu öğrenciler, onların en büyük hediyeleridir. En güzel armağanıdır bu ülkeye. Hakikaten bu ülkeye, eğitim camiamıza bu şekilde gençler yetiştirdiğimiz için fazlaca gururlu ve mutluyuz. Bu duygularla tüm meslektaşlarımızın öğretmenler gününü kutluyorum.” dedi.

‘Öğretmenimi aniden burada görünce fazlaca mutlu oldum ve heyecanlandım’

Öğretmen Yakup Alageyik de : “Halis öğretmenimi aniden burada görünce fazlaca mutlu oldum ve heyecanlandım. Benim için fazlaca büyük bir sürpriz oldu. Alın teri dökenlere fazlaca teşekkür ediyorum. Beklemediğim aniden ders anında içeri girildi. Hakikaten fazlaca duygulandım ve gururlandım. Bir nevi hocamdan bayrağı devralmış oldum. Oldukca duygulandım ve çok da fazla gururlandım. Gerçi hocamın hala bayrak elinde fakat inşallah bizlerde onlar şeklinde ülkemize, çevremize yararlı bireyler yetiştirebiliriz” ifadelerini kullandı.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ise gerçekleşen organizasyonun kendilerini fazlaca duygulandırdığını ifade ederek, tüm öğretmenlerinin Öğretmenler gününü kutladığını dile getirdi.

Öğretmen Halis Aslan’ın talebesi olan Öğretmen Yakup Alageyik’in öğretmenleri gününü kutlamasının arkasından İl Ulusal Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve Kızılay Ağrı Şubesi gönüllüleri bununla beraber getirdikleri pastayı keserek, okuldaki öteki öğretmenlere de çeşitli hediyeler verdi.

Yoruma kapalı.