Öldürülen hamile Rabia’nın arkadaşı: Eşinin kendisini dövüp tecavüz ettiğini anlatmıştı

4 Ağırlaştırılmış müebbet talebi
Isparta 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘karısını kasten öldürme’, ‘karısını öldürmeye teşebbüs’, ‘ikamet dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘silah taşıma kanununu ihlal’ suçlarından yargılanan Ayhan Yılmaz, ikinci kez hakim karşısına çıkarıldı. Duruşmaya Rabia Yılmaz’ın yakınları, yaralı Ayfer Aydınlı ve tutuklu sanık Ayhan Yılmaz ile tarafların avukatları katıldı.
Kayınvalidenin hamile eşinin karnındaki bebeğin kendisine ait olmadığı yönündeki iddialarına ilk duruşmada eşiyle birlikte müsamaha gösterdiğine ve eşinin telefonunda eski erkek arkadaşıyla fotoğraflarını taşıdığına ilişkin sanık beyanlarını değerlendirerek, Yargı Komisyonu, fetüsten alınan örneğin DNA testi için gönderilmesini uygun gördü. İzmir ATK’ya gönderilen numuneyle ilgili hala yanıt gelmediği ve açık sürecin devam ettiği belirtildi.

‘SÜREKLİ ŞİDDET OLDU’
Davacı avukatlarının talebi üzerine Rabia Yılmaz ve aynı işyerinde çalışan iki arkadaşı duruşmada tanık olarak dinlendi. Tanıklardan AK, Rabia’nın eşinden sürekli şiddet gördüğünü öne sürerek, “Rabia çok pişmandı. Sürekli ‘yandım. Eşimle anlaşamıyoruz, dövüyor’ diye şikayet ediyordu. sürekli'”. Davacı avukatının talebi üzerine tanık AK’ye, “Sanık Rabia’ya tecavüz etti mi?” o sordu. Tanık AK, “Rabia bana, kocasının kendisini önce dövdüğünü, sonra tecavüz ettiğini ve elinden kurtularak annesine sığındığını söyledi.”
Diğer tanık ED de benzer ifadelerle Rabia’nın kocası tarafından sürekli taciz edildiğini ve başka kimseyle romantik bir ilişki içinde olmadığını söyledi.
Mahkeme, DNA örneklerinin sonucunun beklenmesine ve diğer tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Yoruma kapalı.