Sarıyer sahilinde denizanası isyanı – Yaşam Haberleri

Sarıyer Sahili yürüyüş yapmak ve deniz havası almak isteyenlerin tercih etmiş olduğu noktalarda yaşanmış olan denizanası yoğunluğu ve denize atılan çöplerin temizlenmemesi vatandaşın isyanına yol açtı. Sahilde geçen yıllarda olduğu şeklinde bu yılda denizanası yoğunluğu görülmesi ve deniz yüzeyinin beyaza bürünerek çöple birleşmesi sahili gezenlerin tepkisiyle karşılandı.

“BALIKÇI GEMİLERİNİN PİSLİĞİ GELİYOR.”

Denizlerde denizanalarının yoğunluğunun her yıl aynı mevsimlerde gerçekleştiğini ilçe belediyelerinin temizlemesi icap ettiğini belirten Vedat Odabaş, “İlçe belediyesi buranın temizliğini yapmalı. Yazları olmuyor fakat kış aylarında balıkçı gemilerinin pisliği geliyor. Denizanasının olması düzgüsel fakat atılan çöplerle oldukca daha çok oluyor” dedi.

“SEBEBİ ÇEVRE KİRLİLİĞİ”

Vezir Mavzer ise “Ben her gün burada yürüyüş yapıyorum. Bunun sebebi çevre kirliği, insanların duyarsızlığı olabilir. Bilim insanı değiliz fakat bunu fark edebiliyoruz. Büyükşehir Belediyesinin bunun üstünde emek vermesi lazım, kim buradan sorumluysa emek vermesi lazım. Denizlerimizi kirletmemeliyiz daima temiz tutmalıyız Denizdeki canlıların sürekliliği ve çevre temizliği için bunu yapmak koşul. Hem büyükşehir belediyesi hem de ilçe belediyelerin sık sık temizlik yapması lazım” diye konuştu.

Yoruma kapalı.