Şenay Ayvaoğlu’nun annesi mahkemede konuştu: Kızımı öldüreceğini söylemişti!

Korkulu vaka, 13 Ağustos’ta Dağbeli Mahallesi’nde meydana geldi. Anası Şenel Oklu’yu ziyaret edip, düğüne katılan Şenay Ayvaoğlu, uzaklaştırma sonucu aldırmış olduğu boşanma aşamasındaki Serkan Ayvaoğlu ile tartıştı. Münakaşa sonrası Serkan Ayvaoğlu, tabancayla ateş ederek eşini öldürdü. Kaçan Serkan Ayvaoğlu, jandarma ekiplerince Korkuteli ilçesi Köseler Mahallesi’nde yakalanıp, gözaltına alındı. İfadesinin arkasından adliyeye sevk edilen Serkan Ayvaoğlu, tutuklandı. Serkan Ayvaoğlu hakkında ağırlaştırılmış yaşam boyu hapis istemiyle dava açıldı.

TANIK İFADELERİNİ ŞENAY’IN KIZI YALANLADI

Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 2’nci duruşmaya; Serkan Ayvaoğlu, Şenay Ayvaoğlu’nun yakınları, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada dinlenen tanıklar, Şenay Ayvaoğlu’nun eşi ile iyi geçinemediğini, Serkan Ayvaoğlu’na hakaret ve küfürler ettiğini ileri sürdü. Şahit beyanlarına karşı müdafa meydana getiren maktul yakınlarının avukatı Mehmet Aykan, Şenay Ayvaoğlu’na yönelik suçlamaları kabul etmediklerini söylemiş oldu. Maktul ile sanık içinde ocak ayından itibaren 4 yakınma bulunduğunu belirten Aykan, bu şikayetlerde sövgü ve hakaretlerin anlatılmadığını dile getirdi. Şahit beyanlarının aksine sanığın maktulü yaralayıp, hakaretler ettiğini ve bunun da önceki şikayetlerde yer aldığını belirten Aykan, Serkan Ayvaoğlu’nun tutukluk halinin devamını istedi. Ayvaoğlu çiftinin kızı İ.A. ise tanıkların yalan söylediğini belirterek, beyanlarını kabul etmediğini açıkladı.

‘KIZIMI ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ’

Şenay Ayvaoğlu’nun anası Şenel Oklu da “Kızım Afyon’a gittiğinde, sanık kızımı kastederek kendisini öldüreceğini söylemişti” dedi. Sanık Serkan Ayvaoğlu ise önceki beyanlarını yine ederek, bu aşamada diyeceği bir şey olmadığını söylemiş oldu. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Yoruma kapalı.