Serhat Bayraktutan Ağrı’daki trafik kazasında hayatını kaybetmişti! Yürek yakan detay ortaya çıktı

Kaza, 7 Kasım 2022’de Tutak ilçe girişindeki rampalarda meydana geldi. Kenan Solmaz yönetimindeki şeker pancarı yüklü kamyon devrildi. Bunun üstüne bölgede tedbir alan takımlar, trafiği tek şeritten verdi. Kazayla ilgili emekler sürerken, Van’dan Ankara’ya gitmekte olan Abdulkerim Kınay yönetimindeki 34 EG 1164 plakalı ‘Van Yolu’ firmasına ilişik yolcu otobüsü sürücüsünün kontrolünden çıktı. Otobüs, Emrah Solmaz ve Eşref Tutak’a, arkasından da önüne çıkan TIR’a çarptı. Karşı şeride geçen otobüs, yan yatan kamyonun kaldırılmasında çalışan kepçeye, arkasından da kamyona çarptı. Kazayla beraber otobüs, TIR ve kamyon alev aldı. Alevlerin sardığı otobüsteki bazı yolcular camlardan atlayarak kurtuldu.

Meydana gelen kazada otobüs şoförü Abdulkerim Kınay ile beraber 7 şahıs yaşamını yitirdi, 2’si ağır 21 şahıs de yaralandı. Kazada yanarak tanınmaz hale gelen kişiler için cesetlerden ve ailelerinden örnekler alındı. Örnekler, DNA testi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. DNA testinin arkasından cenazeler ailelerine teslim edilerek, toprağa verilmek suretiyle memleketlerine gönderildi.

Kazada yaşamını kaybeden 7 kişiden önde gelen Kafkas Üniversitesi Derslik Öğretmenliği Kısmı’nden geçen yıl mezun olan Serhat Bayraktutan’ın cenazesi toprağa verilmek suretiyle Van’ın Özalp ilçesine bağlı Çamurlu köyüne getirildi. Kılınan cenaze namazının arkasından Bayraktutan’ın cenazesi, akşam saatlerinde, oldukça sayıda kişinin katılmış olduğu cenaze töreni ile gözyaşları içinde toprağa verildi.

DİPLOMASINI ALMAYA GİDİYORDU, KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

Geçen yıl mezun olan Bayraktutan, diplomasını almak için yola çıktı, sadece Tutak ilçesinde meydana gelen kazada yaşamını yitirdi.

Yoruma kapalı.