Serum geç gelince saldırdılar! Kalp krizi geçiren saldırganı doktorlar kurtardı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nde meydana gelen vakada, adı öğrenilemeyen bir hasta, mide rahatsızlığı sebebiyle hastaneye getirildi. Doktorun serum takılmasını istediği hasta müşahede bölümünde iken, görevli hemşire Zelihanur Bozkurt, başka bir hastanın serumunu taktıktan sonrasında serum ile beraber hastanın yanına gidince geç geldiği öne sürülen nedeni ile hasta yakınları tarafınca sözlü tacize uğradı. Hastane koridorunda devam eden münakaşa esnasında çıkan kavgayı ayırmak isteyen güvenlik görevlileri Murat İşbilir, İlker Turunç ile tıbbi yazman Mehmet Azlağ, röntgen teknikeri Mustafa Çetin ve hemşire Bozkurt yaralandı. Yaralılar aynı hastanede tedavi altına alındı.

Vaka esnasında saldırgan gruptan Hasan B., kalp krizi geçirerek yere yığıldı. Darp girişiminde bulunmuş olduğu sırada kalp krizi geçiren saldırgana ilk müdahaleyi hastane doktorları yapmış oldu. Kalbi duran ve tekrardan hayata döndürülen saldırgan, sonrasında başka bir hastaneye sevk edildi. Hasan B.’nin yoğun bakımdaki tedavisinin devam etmiş olduğu öğrenildi. 3 sıhhat ve 2 güvenlik görevlisinin darp edilme anları ise hastanenin güvenlik kameralarınca kaydedildi. Görüntülerde; görevlilerin taşlı sopalı saldırıya uğramaları ve bir kişinin çantasındaki taşı çıkarıp fırlatması yer aldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sıhhat Hizmetleri Daire Başkanı Serdar Tolay, meydana getirilen saldırının tüm sıhhat camiasına yapıldığını ve kendilerini derinden yaraladığını belirterek, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nde bir hasta ve yakınları sıhhat personellerimize hücum gerçekleştirmiş oldu. Hanım bir hasta Dahiliye Polikliniğinde ayakta sıhhat hizmetini alıyor. Doktorumuz kendisine bulantısı sebebiyle serum öneriyor. Acildeki gözlem odasına serum takılmak suretiyle gelen hasta öteki hemşirelerimizin bebek bir hastaya serum taktığı sırada, ‘Benim serumun nerede kaldı?’ diyor. Hemşire hanımımıza darp girişiminde bulunuyor. Tarafındaki 15 yaşlarında bir çocuk da hemşirenin sırtına yumrukla vuruyor. Sonrasında 23-24 yaşlarındaki yakınları da içeriye giriyor. Oradaki tıbbi sekreterimiz, gözlüklü bir arkadaşımız, gözlüğünü parçalıyorlar ve gözünde travma oluşuyor. Dışardan gelirken poşetlerin içine taş doldurmuşlar o taşlarla geliyorlar. O sırada bir radyoloji teknikerimiz de orada. Onun da kafasına vuruyorlar. Kafatasında kırık mevcut şu anda. 2 güvenlik görevlimiz ise ayırmak için geliyor. Bir tanesinin kafasında gene kesi oluşuyor taş sebebiyle. Öteki güvenlik görevlimizin de kulağına vuruyorlar, kulağında ödem meydan geliyor” dedi.

Olayın peşinden polis ekipleri kavgaya karıştığı belirlenen 4 kişiyi gözaltına aldı.

Yoruma kapalı.